Záchranáři v Jeseníkách resuscitovali staršího cyklistu

Publikuje: Nikola Macáková — 17. 09. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Záchranáři v Jeseníkách resuscitovali staršího cyklistu

Zásah záchranářů si vyžádal pod Ovčárnou v Jeseníkách kolaps staršího cyklisty, kterého museli zdravotníci oživovat.

O dramatické události a následné úspěšné záchranné akci informoval redakci krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že starší cyklista v pátek zkolaboval kousek pod střediskem Ovčárna, vzhledem k rychlé a perfektně zvládnuté resuscitaci se mu podařilo zachránit život.

Pacient byl následně letecky transportován do nemocnice k dalšímu vyšetření,“ doplnil mluvčí krajské záchranky.

Na místě zasahovala Horská služba, pozemní posádka záchranné služby a také ostravští letečtí záchranáři.

Vše se odehrálo během cyklistického výletu tří přátel asi 800 metrů pod Ovčárnou. Muž se opozdil za kamarády ve stoupání, udělalo se mu špatně a na cestě zkolaboval. Senior následně upadl do bezvědomí a byl v přímém ohrožení života.

DŘÍVE JSME PSALI:

Muž se v Jeseníkách zřítil ze skály, zasahovat musel vrtulník záchranářů

Jana Malá — 23. 07. 2022
V pátek 22. července, pět minut po poledni došlo v údolí Bílé Opavy oblasti Jeseníků k pádu sedmašedesátiletého muže ze ská...

„Naštěstí šla kolem turistka se zdravotnickým vzděláním, zavolala ihned pomoc a začala s laickou resuscitací. I my jsme byli na místě velice rychle, a pacientovi okamžitě nasadili automatizovaný externí defibrilátor,“ uvedl k záchraně bezvládného cyklisty Jiří Hejtmánek, zasahující člen Horské služby Jeseníky.

Přístroj vzápětí doporučil jeden výboj, muži se ale po něm životní funkce neobnovily. Horští záchranáři tedy pokračovali v resuscitaci do následného příjezdu vozu Zdravotnické záchranné služby s lékařem. Ten si pacienta převzal a po několika minutách se cyklistovi srdeční činnost obnovila. „Poté přilétl vrtulník, my jsme muže šetrně a ve stabilizovaném stavu dopravili na heliport a posádka Letecké záchranné služby s ním zamířila k dalšímu ošetření do ostravské nemocnice,“ doplnil Jiří Hejtmánek.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu