Muž se v Jeseníkách zřítil ze skály, zasahovat musel vrtulník záchranářů

Publikuje: Jana Malá — 23. 07. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Muž se v Jeseníkách zřítil ze skály, zasahovat musel vrtulník záchranářů

V pátek 22. července, pět minut po poledni došlo v údolí Bílé Opavy oblasti Jeseníků k pádu sedmašedesátiletého muže ze skály.

O dramatické události informoval naší redakci krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že sedmašedesátiletý muž byl po úrazu v bezvědomí, se záchranáři již později komunikoval.

Vzhledem k nepřístupnému terénu použila posádka vrtulníku palubní jeřáb, s jehož pomocí se k pacientovi spustil lékař. „Provedl prvotní vyšetření, při němž zjistil poranění hlavy, hrudníku a horní končetiny. V rámci základního ošetření byla podána analgetika, zajištění krčním límcem a uložení do vakuové matrace,“ sdělil mluvčí záchranářů.

„Po následném vyzvednutí z místa události a přenesení muže na stanoviště horské služby, tým záchranné služby dokončil poskytnutí přednemocniční neodkladné péče a muže převzal na palubu stroje. Předán byl v traumatologickém centru FN Ostrava,“ doplnil k události mluvčí záchranné služby.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu