Velká havarijní cvičení se uskutečnila v závodech společnosti ORLEN Unipetrol

Publikuje: Nikola Macáková — 15. 11. 2022
Zdroj: Pavel Kaidl / ORLEN Unipetrol (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Velká havarijní cvičení se uskutečnila v závodech společnosti ORLEN Unipetrol

V litvínovské a kralupské rafinérii společnosti ORLEN Unipetrol se v říjnu uskutečnila plánovaná havarijní cvičení.

V severočeském výrobním závodu byla námětem simulace úniku sulfanu a vytvoření toxického mraku, který se začne šířit směrem na východ. Ve středočeském areálu pak simulovali únik automobilového benzínu ze skladovacího tanku do záchytné jímky. Součástí obou cvičení byla i evakuace ohrožených osob a v Litvínově došlo také ke krátkodobému omezení dopravy vně areálu. Taktickými havarijními cvičeními tak ORLEN Unipetrol prověřil nastavený havarijní plán a činnost podnikového hasičského záchranného sboru v obou rafinériích,“ uvedl v úvodu Pavel Kaidl, tiskový mluvčí společnosti ORLEN Unipetrol.

Skupina ORLEN Unipetrol je jediným zpracovatelem ropy v České republice a spadá do kritické infrastruktury státu. Taktické havarijní cvičení provádí ve svých rafinériích v Litvínově i v Kralupech nad Vltavou pravidelně.

Havarijní cvičení realizujeme každý rok, i když nám zákon ukládá prověření tohoto plánu jednou za tři roky. Bezpečnost v areálu společnosti je pro nás samozřejmě stěžejní. Během cvičení jsme tak prověřili účinnost havarijního plánu, aktuálnost provozní a bezpečnostní dokumentace a součinnost všech záchranných složek při řešení mimořádné události,“ popsal Maciej Romanów, člen představenstva skupiny ORLEN Unipetrol zodpovědný za řízení ochrany zdraví a procesní bezpečnosti, životní prostředí a investiční projekty.

Námětem letošního cvičení v litvínovské rafinérii byla simulace úniku sulfanu a vytvoření toxického mraku, který se začne šířit směrem na východ. V rámci cvičení byla provedena také záchrana zraněného provozního zaměstnance pohybujícího se v blízkosti reaktoru, který byl zasažen účinky toxicity a o jeho záchraně rozhodl velitel zásahu,upřesnil Petr Králert, velitel podnikového hasičského záchranného sboru v Litvínově. Pro účely cvičení byla také provedena evakuace osob z daného výrobního úseku a na místě zůstal jen nezbytně nutný počet zaměstnanců zajišťující chod provozu.

DŘÍVE JSME PSALI:

V litvínovské chemičce ORLEN Unipetrol došlo k explozi, událost se vyšetřuje

Nikola Macáková — 23. 07. 2022
Policisté a hasiči na místě středeční noční exploze výrobní technologie v litvínovské chemičce ORLEN Unipetrol zahájili vyšetřování. 

V kralupské rafinérii jsme simulovali únik automobilového benzínu ze skladovacího tanku do záchytné jímky a následně provedli evakuaci všech ohrožených osob v blízkosti mimořádné události. Zásahu se zúčastnila také jednotka kralupských podnikových hasičů,“ komentoval nácvik Specialista požární prevence Milan Kaiser. Během obou havarijních cvičení se prověřovala účinnost podnikového havarijního plánu, aktuálnost provozní a bezpečnostní dokumentace a součinnost všech složek při řešení mimořádné události.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu