Více než 150 kilogramů munice a 26 kusů zbraní bylo nalezeno u muže z Prahy v jeho garáži

Odeslal: David Bárta Kategorie: Krimi 30.07.2020 0 Líbí 0 Komentář(ů)
Více než 150 kilogramů munice a 26 kusů zbraní bylo nalezeno u muže z Prahy v jeho garáži
© Autorská práva: pixabay.com by tung256
Munice, ilustrační foto
Kriminalisté z Prahy III vypátrali muže, který ve své garáži neoprávněně přechovával více než 150 kilogramů munice a 26 kusů zbraní. Informovala o tom pražská policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

"Kriminalisté prvního oddělení třetího policejního obvodu operativním šetřením zjistili, že v průmyslovém areálu v Praze 8 se s největší pravděpodobností nachází větší množství nelegálně držených zbraní a munice. To se jim potvrdilo ve čtvrtek, krátce po desáté hodině, kdy při domovní prohlídce nalezli v garáži více než sto padesát kilogramů munice a šestadvacet dlouhých a krátkých střelných zbraní. Na místě zákroku se nacházel i dvaačtyřicetiletý muž, kterému zbraně patřily. Ten s kriminalisty spolupracoval a veškeré zbraně, které se nacházely v objektu, dobrovolně vydal. Zbraně byly v době prohlídky nabité a nachystané k použití. Při domovní prohlídce kriminalistům pomáhal i služební pes, který je speciálně vycvičený na vyhledávání zbraní a střeliva. Po provedení domovní prohlídky byl podezřelý převezen na policejní služebnu. Při výslechu muž policistům uvedl, že je vášnivý sběratel. Na dotaz, proč byly zbraně v době nálezu nabité, nedokázal vysvětlit", uvedla mluvčí policie.

Vášnivý sběratel je v současné chvíli podezřelý ze spáchání trestného činu nedovolené ozbrojování, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. Veškeré zajištěné zbraně kriminalisté odeslali na expertízu, kde se bude mimo jiné zjišťovat, zdali nebyly použity při spáchání trestného činu. Pokud by se ukázalo, že tomu tak bylo, může se okruh trestných činů ještě rozšířit", doplnila k případu policejní mluvčí.

V nejbližší době kriminalisté s prověřovaným zahájí trestní stíhání, které bude vedeno na svobodě.

Autor článku

David Bárta
David Bárta Vydavatel a provozovatel serveru UdálostiExtra.cz / spolumajitel Mediální agentury B&B a zároveň ředitel redakce.

Napsat komentář