Balík podpůrných opatření představilo Britské ministerstvo financí, půjde o snížení DPH pro pohostinství a turismus

Odeslal: Redakce Kategorie: Evropa 12.07.2020 0 Líbí 0 Komentář(ů)
Balík podpůrných opatření představilo Britské ministerstvo financí, půjde o snížení DPH pro pohostinství a turismus
© Autorská práva: #pixabay.com by derwiki
Velká Británie, ilustrační foto
Britský ministr financí Rishi Sunak představil nový balíček podpory zaměřený především na zachování pracovních míst a podporu silně otřeseného sektoru pohostinství. Aktuálně o tom informoval portál kurzy.cz.

Vláda podpoří speciálním bonusem 1 000 GBP na osobu firmy, které zachovají nejméně placená pracovní místa v dělnických profesích s platy nejméně 520 GBP měsíčně.

Odhaduje se, že takových pozic je v Británii kolem 9,3 miliónu.

Dále ministerstvo připravuje podporu v rozsahu cca 2 mld. GBP pro podporu "startovacího schématu", které by podpořilo 6měsíční umístění mládeže ve věku 16-24 let, jež je ohrožena dlouhodobou nezaměstnaností.

Ministerstvo také navrhuje snížení sazby DPH pro pohostinství a turistiku ze současných 20 na 5% s platností až do jedna 2021. Odhaduje se, že toto opatření sníží příjmy státní pokladny o cca 4 mld. GBP.

Dále ministerstvo navrhuje zavedení zvláštní slevy 50%, kterou by mohli obyvatelé až do srpna uplatnit u úřadů při stravování v restauracích vždy od pondělí do středy. Sleva bude omezena maximálně na 10 GBP a po vládě ji budou moci požadovat dotyčné restaurace.

Sunak také představil dočasné osvobození od daně z nemovitostí s cenou vyšší jak 500 000 GBP.

Autor článku

Redakce
Redakce Autorem příspěvku je redakce...

Napsat komentář