Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 3. – 10. října

Publikuje: Nikola Macáková — 02. 10. 2022
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 3. – 10. října

Mezi tlakovou výší nad Beneluxem a Německem a tlakovou níží nad Běloruskem k nám bude proudit chladnější a vlhčí vzduch od severozápadu.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ)  s tím, že tlaková výše se bude přesouvat dále přes střední nad jihovýchodní Evropu. Po její zadní straně k nám ve středu pronikne teplý vzduch od jihozápadu. Ve čtvrtek postoupí od severozápadu nad naše území slabá studená fronta a poté se obnoví příliv teplejšího vzduchu od jihozápadu. Koncem období od severozápadu přejde přes střední Evropu studená fronta.

Předpověď na pondělí:

Proměnlivá oblačnost, ojediněle přeháňky. Na severu a severovýchodě přeháňky místy, na horách srážky četnější. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, v 1000 m na horách kolem 6 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s, odpoledne přechodně čerstvý 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na úterý:

Převážně oblačno, ojediněle, na severu a severovýchodě místy přeháňky. Odpoledne a večer ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, na jihozápadě až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s bude odpoledne slábnout.

Předpověď na středu:

Skoro jasno až polojasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C a ojediněle přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C. Slabý, během dne mírný jižní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na čtvrtek:

Jasno až polojasno, přechodně oblačno a na severu a severovýchodě ojediněle přeháňky. Ráno zejména na Moravě ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude v Čechách měnit na severozápadní.

Předpověď na pátek:

Skoro jasno až polojasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Slabý proměnlivý, během dne ve východní polovině území slabý jižní vítr 1 až 4 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 26. září do 3. října

Nikola Macáková — 25. 09. 2022
Počasí bude napříč Českou republikou zpočátku od severozápadu ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí:

„Zpočátku polojasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Postupně převážně oblačno a místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 6 °C, v pondělí až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 22 °C, postupně 12 až 17 °C,“ doplnil závěrem Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu