Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 26. září do 3. října

Publikuje: Nikola Macáková — 25. 09. 2022
Zdroj: Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ)
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 26. září do 3. října

Počasí bude napříč Českou republikou zpočátku od severozápadu ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku přinesl Český hydrometeorologický ústav s tím, že v úterý přejde přes naše území s ní spojená studená fronta, za kterou k nám bude proudit chladnější a vlhčí vzduch od severozápadu. Ve druhé polovině období bude počasí u nás ovlivňovat tlaková níže nad severozápadní, postupně severovýchodní Evropou, jejíž vliv bude ke konci období slábnout.

Předpověď na pondělí:

Oblačno až zataženo, v noci ojediněle mlhy. Místy déšť nebo přeháňky, na Moravě a ve Slezsku během dne i možnost bouřky. Během odpoledne od západu většinou polojasno. Večer na západě znovu přibývání oblačnosti a ojediněle déšť. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, v 1000 m na horách kolem 9 °C. Slabý, postupně mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s bude večer slábnout a měnit se na jižní.

Předpověď na úterý:

Zataženo až oblačno, ráno a večer místy až polojasno a ojediněle mlhy. Ojediněle, přes den na většině území přeháňky nebo déšť, na východě ojediněle bouřka. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 15 °C, na východě až 17 °C. Slabý, přes den mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na středu:

Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno a ráno ojediněle mlhy. Ojediněle, přes den místy přeháňky nebo občasný déšť, zejména na severu a západě zpočátku nad 1100 m i srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, při zmenšené oblačnosti a uklidnění větru až 1 °C a ojediněle přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, na jihovýchodě až 15 °C. Slabý, přes den mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na čtvrtek:

Oblačno až zataženo, místy až polojasno, zejména na severozápadě a ráno ojediněle mlhy. Ojediněle přeháňky, hlavně na horách. Zejména na severu a západě zpočátku nad 1200 m i srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, při zmenšené oblačnosti a uklidnění větru až 1 °C a ojediněle přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Slabý proměnlivý, přes den mírný jihozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na pátek:

Oblačno až zataženo, místy až polojasno. Ojediněle přeháňky nebo déšť. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, při zmenšené oblačnosti až 1 °C a ojediněle přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C. Slabý proměnlivý nebo jižní vítr do 4 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 17. – 24. září

David Bárta — 17. 09. 2022
Počasí v ČR bude ovlivňovat tlaková níže nad severovýchodní Evropou, kolem které k nám bude proudit studený vzduch od severozápadu až severu

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí:

Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. „Místy přeháňky nebo déšť, na horách srážky četnější. Nejnižší noční teploty v sobotu 8 až 4 °C, v dalších dnech 12 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 18 °C,“ doplnil závěrem Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu