Silně podchlazenou seniorku oživovali záchranáři na Frýdecko-Místecku

Publikuje: Nikola Macáková — 18. 09. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Silně podchlazenou seniorku oživovali záchranáři na Frýdecko-Místecku

V lesním terénu poblíž Mostů u Jablunkova byla nalezena silně podchlazená seniorka. Přivolaní záchranáři museli pacientku resuscitovat.

O dramatické nedělní ranní záchranné akci informoval UdálostiExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na pomoc vyjela zdravotnická posádka z nejbližšího stanoviště a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby.

Třiaosmdesátiletou ženu, která byla v pátrání již od sobotního odpoledne, nalezli náhodní kolemjdoucí v potoku pod svahem. „Jevila známky silného podchlazení a byla v ohrožení života. Záchranáři ji přesunuli do vyhřátého sanitního vozidla a zajistili tepelný komfort,“ upřesnil Lukáš Humpl z krajské záchranky.

DŘÍVE JSME PSALI:

Záchranáři v Jeseníkách resuscitovali staršího cyklistu

Nikola Macáková — 17. 09. 2022
Zásah záchranářů si vyžádal pod Ovčárnou v Jeseníkách kolaps staršího cyklisty, kterého museli zdravotníci oživovat.

„Přes poskytovanou péči došlo u pacientky k selhání krevního oběhu a posádka zahájila resuscitaci, včetně podání defibrilačních výbojů a potřebných léků. Poté, co se týmům ZZS úspěšně podařilo obnovit srdeční činnost, byla žena transportována na urgentní příjem třinecké nemocnice,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu