Silně podchlazenou seniorku oživovali záchranáři na Frýdecko-Místecku

Publikuje: Nikola Macáková — 18. 09. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Silně podchlazenou seniorku oživovali záchranáři na Frýdecko-Místecku

V lesním terénu poblíž Mostů u Jablunkova byla nalezena silně podchlazená seniorka. Přivolaní záchranáři museli pacientku resuscitovat.

O dramatické nedělní ranní záchranné akci informoval UdálostiExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na pomoc vyjela zdravotnická posádka z nejbližšího stanoviště a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby.

Třiaosmdesátiletou ženu, která byla v pátrání již od sobotního odpoledne, nalezli náhodní kolemjdoucí v potoku pod svahem. „Jevila známky silného podchlazení a byla v ohrožení života. Záchranáři ji přesunuli do vyhřátého sanitního vozidla a zajistili tepelný komfort,“ upřesnil Lukáš Humpl z krajské záchranky.

DŘÍVE JSME PSALI:

Záchranáři v Jeseníkách resuscitovali staršího cyklistu

Nikola Macáková — 17. 09. 2022
Zásah záchranářů si vyžádal pod Ovčárnou v Jeseníkách kolaps staršího cyklisty, kterého museli zdravotníci oživovat.

„Přes poskytovanou péči došlo u pacientky k selhání krevního oběhu a posádka zahájila resuscitaci, včetně podání defibrilačních výbojů a potřebných léků. Poté, co se týmům ZZS úspěšně podařilo obnovit srdeční činnost, byla žena transportována na urgentní příjem třinecké nemocnice,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Portál UdálostiExtra.cz je soukromý projekt zcela bez dotací či jakékoliv jiné státní podpory. Přinášíme zajímavé zprávy a události z domova i ze světa. Zaměřujeme se také na magazínové rubriky a vše, co je čtené, komentované a zajímavé.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání