Řidiči známé kurýrní společnosti PPL prochází speciálním školením

Publikuje: David Bárta — 09. 11. 2022
Zdroj: Bohumil Pácl / Autoklub ČR (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Řidiči známé kurýrní společnosti PPL prochází speciálním školením

Řidiči známé kurýrní dopravní služby PPL prochází v těchto dnech speciálním řidičským školením, které zajišťuje Autoklub ČR s jeho partnery.

UdálostiExtra.cz o tématu dnes informoval Bohumil Pácl z Autoklubu České republiky s tím, že Autoklub České republiky rozvíjí na poli zvyšování bezpečnosti silničního provozu a prevence dopravních nehod řadu projektů, od nejmenších účastníků – předškoláků – až po řidiče seniory. Jedním ze segmentů širokého spektra aktivit v této oblasti je také zajištění vzdělávání profesionálních řidičů. V rámci pilotního programu Autoklub ČR navázal spolupráci s jednou z nejvýznamnějších firem na českém trhu v oblasti balíkové logistiky, společností PPL CZ. Pilotní kurz ve spolupráci PPL CZ s Autoklubem ČR se konal již v roce 2021. Pro rok 2022 bylo naplánováno celkem sedm praktických školení pro 200 řidičů PPL CZ. Na podzim probíhají ještě kurzy na polygonech v Příbrami, Vysokém Mýtě a Mostě.

Jsme rádi, že jsme navázali spolupráci právě s PPL CZ, jedním z lídrů přepravy zásilek na trhu. Od začátku jsme byli na stejné vlně, důraz na speciální bezpečnostní kurzy a dlouhodobé zvyšování kvalifikace řidičů je pro PPL CZ na předním místě. Bezpečnost silničního provozu je také pro nás prioritou a jejímu zvyšování věnujeme maximální pozornost. Z celkového pohledu jsou preventivní aktivity v této oblasti velmi žádoucí a přínosné. Přitom legislativní prostředí nepostihne v rámci kvalitního vzdělávání komplexně celou veřejnost. Nicméně právě společensky odpovědné firmy dokáží svým přístupem proškolit širokou skupinu řidičů, kteří se na silnici pohybují každý den, a tím přispívají k pozitivnímu ovlivnění statistik dopravní nehodovosti. Kéž by takových společností, jakou je PPL CZ, bylo co nejvíce,“ uvedl Libor Budina, ředitel úseku Obecný motorismus Autoklubu České republiky.

DŘÍVE JSME PSALI:

Systémové vzdělávání řidičů ZZS Ústeckého a Libereckého kraje

David Bárta — 05. 05. 2022
Profesionální řidiči Ústecké a Liberecké krajské záchranky prošli systémovým zděláváním díky Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.

Cílem spolupráce PPL CZ s Autoklubem České republiky je v první řadě posílení bezpečnosti řidičů v provozu a jejich zdokonalení ve zvládání rizikových situací, jako jsou krizové brzdění, rychlému vyhýbání se překážkám či aquaplaning. Absolvování speciálních kurzů pro řidiče přispívá ke snížení nehodovosti i vzniku potenciálních škod na majetku a zdraví dalších účastníků silničního provozu.

V PPL CZ je pro nás bezpečnost na prvním místě, a to nejen uvnitř naší sítě, ale ve všech oblastech, ve kterých působíme. Investice do kurzů zaměřených na bezpečnost silničního provozu je jasným důkazem, že ke svému závazku předního balíkového dopravce přistupujeme maximálně zodpovědně. Tyto aktivity jsou vedle mnoha dalších také plněním závazků naší strategie ESG. „Pro své aktivity a přístup patříme mezi jedničky balíkového trhu. Zároveň jsme vyhledávaným zaměstnavatelem i spolehlivým partnerem pro silniční dopravce. Vzdělávací aktivity navíc plně souvisí s našimi investicemi v oblasti snižování uhlíkové stopy, zavádění alternativních pohonů a využívání obnovitelných zdrojů energie,“ zdůraznil David Voznička, provozní ředitel přepravní společnosti PPL CZ.

DŘÍVE JSME PSALI:

Autoklub ČR přináší velký srovnávací test zimních a celoročních pneumatik

David Bárta — 04. 10. 2022
Srovnávací testy funkčních vlastností pneumatik pravidelně přináší výsledky pro různé značky z této oblasti na českém trhu.

Samotné školení je rozděleno na dvě části. První část obsahuje online testování zakončené testem teoretických znalostí pravidel, řešení krizových situací, a také aktuální legislativy. Po absolvování testu pak probíhají praktická školení na českých polygonech v průběhu celého roku. Řidiče čeká vedle teoretické přípravy také čtyřhodinová praktická jízda, během které se zdokonalují ve zvládání krizových situací.

Vzdělávání řidičů v rámci společného projektu prohlubuje a doplňuje jejich znalosti, dovednosti a návyky za volantem. V konečném důsledku je přínosem pro celou společnost,“ doplnil Libor Budina.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu