Pětatřicetiletý agresor se v Aši na Chebsku pokusil udusit spícího muže polštářem

Publikuje: Nikola Macáková — 21. 11. 2022
Zdroj: Jakub Kopřiva / Policie ČR (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Pětatřicetiletý agresor se v Aši na Chebsku pokusil udusit spícího muže polštářem

Pětatřicetiletý muž vnikl do domu v Aši a napadl spícího majitele nemovitosti, kterého poté i dusil polštářem. Případ řeší kriminalisté.

O případu informoval v tiskové zprávě policejní mluvčí Jakub Kopřiva s tím, že krajští kriminalisté muže obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Hrozí mu výjimečný trest!

Kriminalisté zahájili trestní stíhání pětatřicetiletého muže z Aše, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu a přečinu porušování domovní svobody.

Obviněný muž měl ve středu 2. listopadu letošního roku vniknout v nočních hodinách do rodinného domu v Aši, kde dříve s devětašedesátiletým majitelem domu společně přebýval. Do domu měl vniknout se záměrem odcizit finanční prostředky a různé cennosti. Po vniknutí do domu měl přistoupit k devětašedesátiletému spícímu muži a fyzicky ho napadnout. Tímto útokem mu měl způsobit zranění v horní části těla. V průběhu napadení se měl muž probudit a začít se bránit. Obviněný ho měl po chvíli vahou svého těla znehybnit a přiložit mu na obličej část povlečení a majitele domu několik minut dusit. Zanechat toho měl až ve chvíli, kdy devětašedesátiletý muž z obavy o svůj život začal předstírat svoji smrt,“ uvedl Jakub Kopřiva z Policie ČR.

Obviněný muž následně z místnosti odcizil kovovou krabici obsahující různé písemnosti či finanční hotovost. Z nočního stolku měl navíc při odchodu z domu vzít mobilní telefon.

Po několika minutách, kdy devětašedesátiletý muž nabyl přesvědčení, že pětatřicetiletý muž dům opustil, šel vyhledat pomoc k sousedům. Ti mu přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Po ošetření byl muž se svým zraněním hospitalizován v nemocnici,“ upřesnil mluvčí policie.

Kriminalisté se případem usilovně zabývali a ve středu 16. listopadu pětatřicetiletého muže zadrželi. „Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby. V případě prokázání viny hrozí pětatřicetiletému muži trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest,“ doplnil k případu policejní mluvčí.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu