Na Novojičínsku se na muže zřítil strom

Publikuje: Nikola Macáková — 27. 12. 2022
Zdroj: Bc. Ladislav Lang / ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Na Novojičínsku se na muže zřítil strom

Devětadvacetiletý muž utrpěl vážná poranění poté, co se na něj v lesním terénu na Novojičínsku zřítil strom.

O dramatické události a následné záchranné akci informoval UdálostiExtra.cz zastupující mluvčí moravskoslezské záchranky Ladislav Lang s tím, že informaci o zraněném muži v lesním terénu u obce Jestřabí (část města Fulnek na Novojičínsku) přijali pracovníci zdravotnického operačního střediska na tísňové lince 155 v pondělí 26. prosince, v jedenáct hodin a třicet minut dopoledne. Ke zraněnému vyjela pozemní zdravotnická posádka (RZP) ze stanoviště v Odrách a současně vzlétl vrtulník z Ostravy.

Devětadvacetiletý muž byl při kácení v lese zasažen do hlavy částí stromu a při příchodu posádek záchranné služby se nacházel v bezvědomí.

DŘÍVE JSME PSALI:

Záchranáři zdvořile žádají veřejnost aby nezneužívala záchrannou službu

Nikola Macáková — 12. 12. 2022
Prosba směrem k veřejnosti. Sdělení, jak nám mohou lidé pomoci, abychom nebyli přetížení a nevyjížděli k událostem, kde nás není ...

„Zranění v oblasti hlavy svědčilo o zlomenině lebečních kostí a možném poranění mozku. Po přiložení krčního límce byl přenesen do sanitního vozidla, kde lékař provedl zajištění dýchacích cest a připojení k umělé plicní ventilaci,“ sdělil v tiskové zprávě Ladislav Lang z krajské záchranné služby.

Po provedení dalších opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče, včetně zajištění tepelného komfortu byl zraněný muž letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice a předán do péče oddělení urgentního příjmu,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu