Na Karvinsku a Opavsku zasahovali záchranáři u dvou pádů z výše

Publikuje: Nikola Macáková — 26. 11. 2022
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl / ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Na Karvinsku a Opavsku zasahovali záchranáři u dvou pádů z výše

Krajští záchranáři zasahovali v pátek 25. listopadu u dvou vážných úrazů, které se odehrály při pádu z výšky.

UdálostiExtra.cz o dramatických výjezdech záchranářů informoval (elektronickou poštou) v tiskové zprávě krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že obě události byly nejprve ráno a poté v odpoledních hodinách nahlášeny na Karvinsku a Opavsku. U obou zasahovaly pozemní posádky, spolu s ostravskými leteckými záchranáři.

Po sedmé vyráželi záchranáři k pádu pětašedesátiletého muže ze žebříku, z výšky okolo pěti metrů, v obci Horní Těrlicko.

Pacient byl nalezen na zemi s poraněním hlavy a páteře. Týmy jej pomocí vyprošťovacího rámu uložily do podtlakové matrace, podaly léky a infuzní roztok. Poté byl vrtulníkem přepraven do traumatologického centra FN Ostrava,uvedl Lukáš Humpl z krajské záchranky.

DŘÍVE JSME PSALI:

Opilá žena fyzicky napadla v Brně záchranáře. Oba zdravotníci skončili v nemocnici

Nikola Macáková — 23. 11. 2022
Zraněním záchranářů skončil výjezd posádky záchranné služby v Brně, poté co je fyzicky napadla žena, které záchranáři spěchali na ...

O tři roky starší muž pak před půl pátou spadl z okna ve výši okolo šesti metrů v Kravařích na Opavsku.

Prvotní lékařské vyšetření ukázalo poranění hlavy a trupu. I v tomto případě byl pacient zajištěn v rámci přednemocniční neodkladné péče, a poté letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice,doplnil mluvčí záchranné služby.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu