Muž se na Karvinsku zřítil ze střechy rodinného domu

Publikuje: Nikola Macáková — 02. 09. 2022
Zdroj: Nikola Macáková
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Muž se na Karvinsku zřítil ze střechy rodinného domu

V obci Dolní Marklovice na Karvinsku se muž zřítil se střechy rodinného domu. Do nemocnice ho musel transportoval záchranářský vrtulník.

O dramatické události informoval redakci krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že k události došlo 1. září v odpoledních hodinách a na pomoc vážně zraněnému muži vzlétl ihned vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy a vyjel pozemní tým záchranářů z Karviné.

Osmačtyřicetiletý muž pracoval na střeše domu, odkud spadl, a to z výšky okolo čtyř až pěti metrů, na beton.

„V okamžiku, kdy na místo dorazili záchranáři, jevil známky poruchy vědomí. Zasahující lékař zjistil vážné poranění hlavy a mozku. Pacienta proto uvedl do umělého spánku, zajistil jeho dýchací cesty intubací a převedl na přístrojem řízenou ventilaci. Posádky podaly potřebné léky a poskytly další úkony v rámci přednemocniční neodkladné péče,“ sdělil Lukáš Humpl z krajské záchranky.

„Muže, který se nalézal v život ohrožujícím stavu, záchranáři následně šetrně letecky transportovali do ostravské Fakultní nemocnice. Předán byl do péče zdravotníků urgentního příjmu,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu