Jak ochránit svůj domov, když jedete na dovolenou? Tyhle tipy odradí každého zloděje

Publikuje: Nikola Macáková — 15. 05. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Jak ochránit svůj domov, když jedete na dovolenou? Tyhle tipy odradí každého zloděje

Když se chystáte na dovolenou, může být těžké myslet na všechno, co je třeba udělat, aby váš domov zůstal v bezpečí.

Zde jsou některé tipy, jak ochránit svůj majetek, když jste pryč. Tématu se věnovala autorka Jana Horká a magazín zajimavaevropa.cz.

I když se s pokročilými technologiemi možná cítíme stále více v bezpečí a myslíme si, že zloději své řemeslo již pověsili na hřebík, opak je často pravdou. Tento průvodce zajistí bezpečnost vašeho domova a vy si budete moc v klidu a bez obav užívat cestování či zaslouženou dovolenou.

1. Pořiďte si systém monitorování domácnosti
Zabezpečení domácnosti je naprosto nezbytné a na výběr je mnoho možností, takže se ujistěte, že jste se rozhodli pro takový, který vyhovuje vašemu domovu. Některé domácí bezpečnostní systémy dokonce umožňují vzdálené sledování živého přenosu z kamery umístěné třeba přímo u vás doma, takže můžete sledovat, co se zde děje v reálném čase. Tato malá investice se vám vyplatí, protože vám ušetří spoustu strachu a obav.

2. Dbejte na pravidelnou údržbu domu
Běžně vám zahradníci udržují trávník a terénní úpravy? Navštěvuje vás jednou týdně údržbář bazénu? Dodržujte tyto harmonogramy, i když jste zrovna pryč. Řemeslníci přeci přesně vědí, co dělat a vaši přítomnost ani nepotřebují. Zlodějům to naopak dá signál, že se ve vašem domě něco děje a není radno zkoušet nějaké své triky.

DŘÍVE JSME PSALI:

Omán – Tajemná země na Blízkém východě

Nikola Macáková — 13. 05. 2023
Omán, plným názvem Sultanát Omán, je arabský stát v jihozápadní Asii, přesněji v jihovýchodní části Arabského poloostrova, ležící ...

3. Nechte klíč u přítele nebo člena rodiny
Pokud se u vás každý den nebo dva zastaví důvěryhodný přítel nebo člen rodiny, můžete se vyhnout nečekanému zmeškání důležitých zásilek, ale také vám mohou obstarat důležité činnosti související s chodem domácnosti, jako je třeba zalévání květin. Takový přítel je k nezaplacení, a proto je po návratu nezapomeňte za jejich pomoc odměnit!

4. Pozdržte si poštu a noviny
Plně zaplněné poštovní schránky a zažloutlé noviny naskládané na příjezdové cestě prozrazují, že nejste doma. Pokud nemáte k dispozici přítele nebo člena rodiny, který by se v době vaší nepřítomnosti zastavil u vás doma a vyzvedl noviny a poštu, kontaktujte svou novinovou službu, aby zastavila dodávky, a vyplňte formulář o zadržení pošty.

5. Hlídejte se na sociálních sítích
Je všeobecně známo, že byste neměli inzerovat dovolenou na internetu (ani nikde jinde) před odjezdem na cestu, ale možná ještě důležitější je dvakrát zkontrolovat své stránky na sociálních sítích, abyste se ujistili, že vaše adresa není snadno dostupná pro každého, kdo ji hledá. Vymažte všechny minulé příspěvky, pozvánky na večírky nebo události na Facebooku, které mohou obsahovat i vaše telefonní číslo, protože je až příliš snadné provést rychlé vyhledávání na Googlu a spojit telefonní číslo s adresou.

6. Uzamkněte cenné věci do trezoru
Každý běžný zloděj nejprve kontroluje ložnici, jestli v ní nejsou cennosti, takže si pořiďte malý trezor a bezpečně je uschovejte. Pokud vyhazování peněz za trezor nepřipadá v úvahu, uložte cennosti na neobvyklé místo, jako je kuchyňská spíž nebo koupelnová skříň, do nenápadné schránky.

7. Nenechávejte schovaný klíč
Potenciální zloději budou skrytý klíč vždy hledat a pokud se nejde nachází, stoprocentně jej najdou. Vyhněte se této školácké chybě a náhradní klíč vždy svěřte důvěryhodné osobě.

8. Nainstalujte venkovní senzorové světlo
Snadno jej nainstalujete a nepřijde vás na víc než pár stovek. Světla se senzorem pohybu se mohou také ukázat jako užitečná po celý rok pro obecné zabezpečení domova, ať už jste doma nebo ne, a často jsou vybavena technologií, která je v určitých denních dobách vypíná a zapíná. Důrazně také doporučujeme nastavit několik časovačů pro vaše vnitřní světla. Vytvoření dojmu, že je někdo každou noc doma, by mohlo odradit nevítané hosty.

9. Odpojte garážová vrata
Není žádným tajemstvím, že technologie lze snadno hacknout, zejména zkušenějšími nebo motivovanými zločinci. Otevírače garážových vrat lze někdy otevřít pomocí univerzálních dálkových ovladačů, takže buďte opatrní a raději garážové otevírání deaktivujte.

DŘÍVE JSME PSALI:

Egypt: Čechy nejoblíbenější destinace pro skvělou dovolenou

Nikola Macáková — 08. 05. 2023
Egypt, je transkontinentální země překlenující severovýchodní roh Afriky a jihozápadní roh Asie pozemním mostem tvořeným Sinajským poloostrovem.

10. Udělejte reklamu svému zabezpečení
Mít bezpečnostní systém zloděje zcela jistě odradí, proto mu udělejte pořádnou reklamu, která je viditelná na první pohled. „Vylepte tyto samolepky v blízkosti nejzřetelnějších a nejpřístupnějších vstupních bodů, jako jsou přední a zadní dveře a boční dveře od garáže. Podobnou věc navíc můžete udělat, i když žádné zabezpečení nemáte. Zloději prostě nemají, jak to ověřit, a proč by to měli zbytečně riskovat? Prostě půjdou o dům dál,“ dodává k tématu web ordinarytraveler.com.

Použité zdroje: ordinarytraveler.com, zajimavaevropa.cz
Překlad/Text: Jana Horká & redakce UdálostiExtra.cz
(redakční text) *

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu