Dva muži se zranili při pádu ze střechy na Frýdecko-Místecku

Publikuje: Nikola Macáková — 31. 12. 2022
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl / ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Dva muži se zranili při pádu ze střechy na Frýdecko-Místecku

V obci Nýdek na Frýdecko-Místecku se dva muži zřítili v pátek 30. prosince ze střechy domu. Zasahovat musel i záchranářský vrtulník.

O dramatické události a následné záchranné akci informoval v tiskové zprávě krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že událost samotná byla krajskému operačnímu středisku nahlášena na tísňové lince 155 před půl dvanáctou a na místo, do obce Nýdek, vzlétli letečtí záchranáři. K zásahu byla vyslána také třinecká posádka rychlé zdravotnické pomoci (RZP).

Muži pracovali na střeše, ve výšce několika metrů, když se pod nimi konstrukce probořila a oba propadli na zem.

DŘÍVE JSME PSALI:

Nákladní auto zavalilo muže na Novojičínsku

Nikola Macáková — 28. 12. 2022
Muže zavalil nákladní automobil při prováděné opravě vozidla. K dramatické události došlo v Odrách okolo 9. hodiny dopolední.

Pětačtyřicetiletý pacient, na něhož dopadl druhý z mužů, utrpěl vážné poranění v oblasti pánve. Záchranáři jej zajistili pánevním pásem a krčním límcem, uložili do podtlakové matrace, podali léky tlumící bolest. Poté byl muž letecky transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,“ uvedl Lukáš Humpl.

„Druhý z účastníků události, šestašedesátiletý muž, byl poraněn v oblasti hrudníku a zad. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej záchranáři předali na chirurgické ambulanci nemocnice Třinec,“ dodal mluvčí záchranné služby.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu