Ledové vize Baby Vangy. Co nás čeká v roce 2024?

Publikuje: David Bárta — 30. 12. 2023
Zdroj: D. Bárta a kol. - redakční text
Úvodní stránka » Záhady » Ledové vize Baby Vangy. Co nás čeká v roce 2024?

Vangelija Pandeva Dimitrova – Gušterova (†85), známá jako Baba Vanga, byla významnou postavou minulého století v Bulharsku.

Její život byl poznamenán tragickou událostí, kdy ji ve dvanácti letech odneslo tornádo. Přežila jen jako zázrakem, ale tato nešťastná událost ji připravila o zrak. Místo toho získala schopnost vidět do budoucnosti,“ uvádí současný oficiální web Baby Vangy baba-vanga.com.

Předpovědi pro rok 2024

Podle proroctví Baby Vangy má být nadcházející rok 2024 ve znamení osudových zvratů. Světové dění má změnit atentát a objev léku na rakovinu. Do úzkých se prý dostane sedmdesátiletý Vladimír Putin, jehož neslavná životní pouť skončí zabitím z rukou vlastních spoluobčanů.

Kontroverze a kritika

Přestože jsou předpovědi Baby Vangy fascinující, je třeba je brát s rezervou. Někteří kritici tvrdí, že její proroctví jsou často účelově upravována a interpretována tak, aby odpovídala aktuálním událostem.

Ať už jsou předpovědi Baby Vangy pravdivé či nikoli, jedno je jisté: její odkaz a záhadné proroctví budou i nadále fascinovat lidi po celém světě.

Kdo byla slavná Baba Vanga

Baba Vanga, rodným jménem Vangeliya Pandeva Gushterova (née Surcheva), se narodila 3. října 1911 a zemřela 11. srpna 1996. Byla bulharská mystička a léčitelka, která tvrdila, že dokáže předpovědět budoucnost,“ uvádí zdroj Wikipedia.

DŘÍVE JSME PSALI:

Baba Vanga a Temná předpověď pro rok 2023. „Sluneční Tsunami a změna oběžné dráhy země“

Lukáš Závodský — 13. 03. 2023
Baba Vanga přezdívaná „ Nostradamus z Balkánu“, od raného dětství slepá, byla na konci 70. a 80. let známá, zejména ve východní Evropě.

V dětství ji zaslepilo tornádo, ale tato tragická událost jí údajně poskytla schopnost vidět do budoucnosti. Většinu svého života strávila v oblasti Rupite v pohoří Belasica v Bulharsku. V pozdních 70. a 80. letech byla východní Evropě široce známa pro své údajné schopnosti jasnozřivosti a předvídání. Její proroctví a odkaz zůstávají populární i po pádu komunismu. Mnoho jejích předpovědí bylo zkoumáno a až 80% z nich se údajně splnilo. Její život a práce byly předmětem několika dokumentárních filmů a knih,“ píše se na oficiální webu baba-vanga.com.

Stala se středem pozornosti vyšetření

„Podle slavných bulharských psychiatrů prof. Georgiho Lozanova a Nicoly Shipkovenského, kteří na konci 50. let zahájili rozsáhlý výzkum Vanžiných předpovědních schopností, je Baba Vanga vzorem – prorokem, který dokáže předpovídat budoucnost. Výzkumníci posílali návštěvníkům Baba Vanga kartičky se zpětnou vazbou, aby vypočítali, kolik procent jejích předpovědí se vyplní. Ukázalo se, že 80 % proroctví se naplnilo. Vzniklo několik dokumentárních filmů. Nejnovější z nich se jmenuje „Vanga – viditelný a neviditelný svět“. Film ukazuje rozhovory, které Baba Vanga dělala s náhodnými lidmi, stejně jako rozhovory se Sergejem Medveděvem (tiskovým tajemníkem Borise Jelcina), Nevenou Toševou (producentkou prvního dokumentárního filmu o Vangovi), Sargejem Michalkovem (autorem hymny Sovětského svazu), Kirsanem Iljumžinovem (podnikatelem a politikem) a dalšími,“ dodává v krátké citaci web baba-vanga.com.

Jaké předpovědi měla Baba Vanga v minulosti

Dle zveřejněných informací zahraničního portálu history.co.uk Baba Vanga byla a je i nadále známá svými mnoha předpověďmi, z nichž některé se údajně splnily. Zde jsou některé z nich:

1.      Útoky 11. září: V roce 1989 Baba Vanga pravila: “Američtí bratři padnou po útoku ocelových ptáků… a nevinná krev bude tryskat.” Mnozí to považují za předpověď teroristických útoků v New Yorku v roce 2001, kdy byly do Dvojčat sraženy dva letouny.

2.      Katastrofa v Kursku: V roce 1980 Baba Vanga řekla, že ruské město Kursk bude “pokryto vodou a celý svět nad ním bude plakat”. V srpnu 2000 se potopila ponorka Kursk a zahynulo 118 vojenských osob.

3.      Brexit: Baba Vanga předpověděla pro rok 2017, že Evropa “přestane existovat”. I když se to nesplnilo, mnoho lidí to považuje za předzvěst Brexitu.

4.      Vladimir Putin: V roce 1979 během setkání s autorem Valentinem Sidorovem Baba Vanga řekla: “Všechno se roztaví, jako by to byl led, jen jedno zůstane nedotčené – Vladimírova sláva, sláva Ruska.” Někteří to považují za předpověď vítězství Vladimira Putina ve volbách v roce 2018.

5.      Barack Obama: V roce 2008 byl zvolen prezidentem Barack Obama, což Baba Vanga také možná předpověděla. Řekla, že 44. prezident USA bude černý. Nicméně také řekla, že to bude poslední prezident této země, což se samozřejmě nesplnilo.

Je důležité si uvědomit, že přestože jsou tyto předpovědi fascinující, měly by být brány s rezervou. Mnoho z nich je založeno na druhotných účtech, které jsou obtížně ověřitelné,“ doplňuje web history.co.uk.

Mrazivé proroctví Baby Vangy pro rok 2024

Podle webu Daily Mirror slavná věštkyně předpověděla, že v roce 2024 bude zavražděn ruský vůdce Vladimir Putin. Muže, který rozpoutal otřesnou válku na Ukrajině, má podle Vangy zabít někdo z Ruska.

Ruský „vůdce“ Vladimir Putin (rok 2023). Zdroj: Kremlin.ru / CC BY 4.0

O zdravotním stavu Putina se spekuluje už delší dobu, a to nejen v českých mediích. Kreml ovšem neustále popírá, že ruský prezident trpí závažnou nemocí a že se jeho zdravotní stav zhoršuje.

Podle samotné Baby Vangy celý svět příští rok zasáhne obrovská hospodářská krize, která ovlivní celosvětovou ekonomiku. Způsobit ji má především nárůst zadlužení, geopolitické napětí a přesun ekonomické moci ze západu na východ.

V příštím roce nám hrozí zvýšený počet kybernetických útoků, jak naznačují proroctví. Tyto útoky se však neomezí na běžné hackery; spíše budou cílit na klíčovou infrastrukturu, včetně rozvodných sítí a čističek vod. Takové útoky by mohly způsobit rozsáhlé poruchy a chaos, což představuje závažnou hrozbu pro národní bezpečnost. Je naléhavé, abychom se na tuto situaci pečlivě připravili,“ uvádí Blesk.cz.

DŘÍVE JSME PSALI:

Baba Vanga: tajemná věštkyně s vizemi do budoucnosti

Nikola Macáková — 12. 10. 2023
Svět tajemství a esoteriky je plný fascinujících postav, ale jedna z nejznámějších a záhadných je bezpochyby Baba Vanga.

Vanga ale také varuje – konkrétně před umělou inteligencí! Prudký nárůst jejího využití by pro lidstvo mohl být nebezpečný,“ píše k tématu Blesk.cz a dodává, že Naštěstí ne všechna proroctví Baby Vangy pro příští rok jsou negativní. Jedno z nich říká, že medicína by měla udělat obrovský pokrok ve výzkumu nemocí, které byly doposud považovány za nevyléčitelné. Významný průlom by měli vědci udělat především v léčbě Alzheimerovy choroby.

Použité zdroje: baba-vanga.com, history.co.uk,
Wikipedia, Blesk.cz, Daily Mirror, dále použity redakční informace a zdroje,
(redakční text – D. Bárta a kol.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu