Baba Vanga: tajemná věštkyně s vizemi do budoucnosti

Publikuje: Nikola Macáková — 12. 10. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Magazíny » Baba Vanga: tajemná věštkyně s vizemi do budoucnosti

Svět tajemství a esoteriky je plný fascinujících postav, ale jedna z nejznámějších a záhadných je bezpochyby Baba Vanga.

Tato slepá bulharská věštkyně, známá také jako „Nostradamus Balkánu,“ se narodila v bulharské vesnici Strumica v roce 1911 a během svého života získala mnoho následovníků díky svým předpovědím, které údajně měly neuvěřitelnou přesnost. Tématu se dnes věnovala redakce našeho magazínu.

DŘÍVE JSME PSALI:

Baba Vanga: magická předpověď nejslavnější jasnovidky pro rok 2023

David Bárta — 02. 01. 2023
Ze záhrobí hluboké historie lidstva k nám stále doléhá jemně šepotavý hlas bulharské nevidomé jasnovidky a vědmy Baby Vangy.

Baba Vanga si získala pověst díky své schopnosti „vidět“ do budoucnosti, a to i přes svou slepotu, která na ni přišla ve věku 12 let, kdy jí prý na obličeji explodoval blesk. Od té doby měla zjevení, která jí umožnila vidět události, které se měly stát. Její prorocké vize se staly základem pro mnoho spekulací a diskuzí, zejména co se týče předpovědí na konkrétní roky, včetně roku 2024.

Co předpověděla Baba Vanga pro rok 2024? Podle některých zdrojů, jako je History.co.uk a CityMagazine, měla Baba Vanga prorocké vidění, ve kterém předpověděla několik důležitých událostí pro tento rok:

  1. Změna oběžné dráhy: baba Vanga údajně předpověděla, že dojde k významné změně oběžné dráhy Země. To by mohlo mít zásadní důsledky pro naši planetu a lidskou civilizaci, ačkoli detaily této změny zůstávají záhadné.
  2. Biologické zbraně: Vanga měla také vidění týkající se biologických zbraní. Předpovídala, že by mohlo dojít k novým hrozbám v oblasti biologického válečnictví, což by mohlo ohrozit lidskou bezpečnost a zdraví.
  3. Léčba rakoviny: tato věštkyně rovněž prorokovala objevení účinného léku na rakovinu. Pokud by se tato předpověď vyplnila, mohlo by to znamenat revoluci v oblasti zdravotní péče a zachránit mnoho životů.
  4. Záhadné události do roku 5024: baba Vanga tvrdila, že její schopnosti prorokovat nekončí v roce 2024. Naopak, údajně viděla do budoucnosti až do roku 5024, ale konkrétní detaily těchto proroctví jsou stále obestřeny tajemstvím.

Nyní se nabízí otázka: jaké z těchto předpovědí se již naplnily? Bohužel, vědecký názor na Vanginy proroctví je skeptický. Mnoho z nich je formulováno velmi obecně a lze je vykládat různými způsoby, což činí ověřování obtížným. Navíc neexistují spolehlivé záznamy o tom, zda některá z těchto proroctví byla splněna, a pokud ano, do jaké míry.

DŘÍVE JSME PSALI:

Baba Vanga a Temná předpověď pro rok 2023. „Sluneční Tsunami a změna oběžné dráhy země“

Lukáš Závodský — 13. 03. 2023
Baba Vanga přezdívaná „ Nostradamus z Balkánu“, od raného dětství slepá, byla na konci 70. a 80. let známá, zejména ve východní Evropě.

Baba Vanga zemřela v roce 1996, a tak se nikdy nedozvíme, zda její předpovědi skutečně nějakým způsobem ovlivnily naši budoucnost. Nicméně, tajemství a záhady spojené s jejími věštěními nadále přitahují pozornost lidí po celém světě a budou pramenem diskuzí ještě mnoho let.

Použité zdroje: citymagazine.si, history.co.uk, redakční informace a zdroje,
(redakční text).

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu