Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 8. – 15. listopadu

Publikuje: Nikola Macáková — 07. 11. 2022
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 8. – 15. listopadu

Ve středu a čtvrtek tento týden ovlivní počasí v České republice zvlněná studená fronta přicházející od západu.

Týdenní předpověď počasí přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že v dalších dnech se bude přes naše území nad východní Evropu přesouvat mohutná tlaková výše.

Předpověď na úterý:

Polojasno až jasno, místy nízká oblačnost nebo mlhy, které se zejména na Moravě udrží po celý den. Ojediněle mrholení. Odpoledne a večer od západu přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, při celonočním vyjasnění kolem 0 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, při déletrvající mlze nebo nízké oblačnosti kolem 8 °C, v 1000 m na horách kolem 9 °C, na Šumavě kolem 12 °C. Slabý jihozápadní, během dne postupně mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na středu:

Oblačno, zpočátku místy mlhy, na Moravě nízká oblačnost a ojediněle mrholení. Od západu přibývání oblačnosti, odpoledne a večer na západě a severozápadě postupně místy přeháňky nebo slabý déšť. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, na jihu a jihozápadě Čech až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, při mlze nebo nízké oblačnosti kolem 9 °C. Slabý, místy mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s. V Čechách se bude vítr postupně měnit na jihozápadní.

Předpověď na čtvrtek:

Zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Postupně od západu ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Slabý jihozápadní, během dne postupně mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na pátek:

Oblačno až polojasno, na východě a severovýchodě zpočátku zataženo a ojediněle přeháňky nebo slabý déšť. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, na Moravě a ve Slezsku 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Slabý proměnlivý, během dne západní až severozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na sobotu:

Polojasno až oblačno. Místy mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, při mlze nebo nízké oblačnosti kolem 8 °C. Slabý, během dne mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Vyhlídka počasí od neděle do úterý:

Polojasno nebo skoro jasno. Místy mlhy nebo nízká oblačnost a ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty 6 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, při mlze nebo nízké oblačnosti kolem 6 °C,“ doplnil v týdenní předpovědi ČHMÚ.

 

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu