Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 6. – 13. února

Publikuje: David Bárta — 05. 02. 2024
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 6. – 13. února

Zpočátku k nám bude proudit teplý vzduch od západu. Během středy počasí u nás ovlivní frontální rozhraní, které během čtvrtka postoupí k severu a naše území.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že nacházet se bude na přední straně oblasti nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou v teplém jihozápadním proudění. Oblast nízkého tlaku vzduchu bude zvolna postupovat nad východní Evropu. Během víkendu k nám bude po její přední straně proudit velmi teplý vzduch od jihu. Na začátku příštího týdne k nám po její zadní straně pronikne chladnější vzduch od severozápadu až severu.

Předpověď na úterý:

Oblačno až polojasno, zejména na severu a severovýchodě až zataženo. Na horách na severu ojediněle přeháňky, nad 1100 m smíšené nebo i sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na jižní Moravě až 14 °C, v 1000 m na horách kolem 2 °C. Čerstvý západní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách až 25 m/s (až 90 km/h). Na Moravě i vítr mírný.

Předpověď na středu:

Zataženo až oblačno, zpočátku zejména na jihu a jihovýchodě místy i polojasno. Ojediněle, od severu postupně na většině území déšť nebo přeháňky, později v severní polovině území nad 500 m i smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, na jižní Moravě až 13 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách až 25 m/s (až 90 km/h). V severních Čechách a na Moravě vítr mírný. Večer bude vítr částečně slábnout.

Předpověď na čtvrtek:

Převážně zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Zpočátku na severu nad 500 m srážky smíšené nebo sněhové. Později od jihu ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, v jižní polovině území 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, v severní polovině území 4 až 8 °C. Mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, v severní polovině území zpočátku vítr slabý severovýchodní 1 až 4 m/s.

Předpověď na pátek:

Zataženo až oblačno, postupně částečné ubývání oblačnosti. Ojediněle, na severu a severozápadě zpočátku místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, v Čechách místy až 14 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na sobotu:

Oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno. Ojediněle mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, ojediněle při nízké oblačnosti kolem 10 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr do 4 m/s, na východě postupně vítr čerstvý 4 až 8 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 26. ledna – 2. února

David Bárta — 26. 01. 2024
Přes naše území přejde od západu okludující frontální systém. Během víkendu bude postupovat přes střední Evropu k východu ...

Vyhlídka počasí od neděle do úterý:

V neděli oblačno, přechodně až polojasno, ojediněle slabý déšť. V dalších dnech oblačno až zataženo, postupně občas s deštěm nebo přeháňkami a v závěru období od středních poloh srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 2 °C, na východě kolem 9 °C a v závěru období 5 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty v neděli 12 až 16 °C, při nízké oblačnosti kolem 10 °C, postupně 3 až 8 °C,“ doplnil závěrem ČHMÚ.

Použité zdroje:  ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Matušková
-db, –red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu