Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 26. ledna – 2. února

Publikuje: David Bárta — 26. 01. 2024
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 26. ledna – 2. února

Přes naše území přejde od západu okludující frontální systém. Během víkendu bude postupovat přes střední Evropu k východu tlaková výše a na její zadní straně k nám začne proudit teplý vzduch od jihozápadu.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že začátkem příštího týdne počasí na našem území bude ovlivňovat okraj rozsáhlé tlakové výše nad jižní a východní Evropou. V dalších dnech k nám začne proudit mezi tlakovou výší nad východním Atlantikem a tlakovou níží nad severní Evropou vlhčí vzduch od západu.

Předpověď na pátek:

Zataženo až oblačno, přechodně místy i polojasno a k ránu ojediněle mlhy, i mrznoucí. Na severovýchodě místy déšť se sněhem nebo sněžení. Na jihozápadě Čech místy slabý déšť, ojediněle mrznoucí. Odpoledne a večer od severozápadu déšť, později nad 600 m přechod do sněžení a současně ubývání srážek, postupně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C, při zmenšené oblačnosti a uklidnění větru až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, na východě a severovýchodě místy kolem 5 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C. Slabý proměnlivý nebo západní vítr do 4 m/s bude odpoledne postupně zesilovat na čerstvý severozápadní až západní 4 až 8 m/s, na východě Čech a západě Moravy večer až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Ráno a dopoledne na jihozápadě ojediněle výskyt slabé ledovky.

Předpověď na sobotu:

Oblačno až polojasno. Na severu a severovýchodě až zataženo a na horách ojediněle, v Beskydech místy sněhové přeháňky. Postupně mimo severu a severovýchodu území ubývání oblačnosti, většinou až do vyjasnění. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Čerstvý severozápadní až západní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s, bude od západu slábnout.

Předpověď na neděli:

Jasno nebo skoro jasno, na severovýchodě zpočátku oblačno a ojediněle přeháňky, většinou sněhové. Ojediněle mlhy, zpočátku i mrznoucí. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Slabý proměnlivý, postupně místy jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na pondělí:

Jasno až polojasno, během dne od západu většinou oblačno. Ojediněle mlhy, zpočátku i mrznoucí nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, na jihozápadě Čech, Frýdlantsku a Osoblažsku až 10 °C. Slabý jižní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na úterý:

Většinou polojasno, ojediněle nízká oblačnost nebo mlhy, v noci a ráno i mrznoucí. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, na jihozápadě Čech, Frýdlantsku a Osoblažsku až 10 °C. Slabý, místy mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 18. – 25. ledna

David Bárta — 17. 01. 2024
Přes střední Evropu bude k jihovýchodu postupovat zvlněné frontální rozhraní oddělující teplý vzduch na jihovýchodě od studeného na severozápadě.

Vyhlídka počasí od středy do pátku:

Zpočátku polojasno až oblačno, ojediněle nízká oblačnost nebo mlhy, v noci a ráno i mrznoucí. Během období přibývání oblačnosti a postupně na většině území déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty +2 až -3 °C, postupně 6 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 9 °C,“ doplnil závěrem ČHMÚ.

Použité zdroje:  ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Sandev
-db, –red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu