Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 5. – 12. prosince

Publikuje: David Bárta — 05. 12. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 5. – 12. prosince

Tlaková níže bude zvolna postupovat ze severní Francie nad Německo a dále k severovýchodu. Kolem ní k nám bude proudit zejména ve vyšších vrstvách atmosféry teplejší vzduch od jihozápadu.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že od čtvrtka bude postupovat přes Alpy k východu slábnoucí tlaková výše. Na konci období k nám po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou začne proudit teplejší vzduch od jihu a v něm postoupí do střední Evropy frontální sytém.

Předpověď na úterý:

Zataženo až oblačno, ojediněle až polojasno. Ojediněle, ráno a dopoledne v Čechách místy slabé občasné sněžení, na jihu a jihozápadě ojediněle i srážky smíšené nebo mrznoucí. Ojediněle mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty -4 až -8 °C, při slabším větru a polojasnu kolem -10 °C. Nejvyšší denní teploty -5 až -1 °C, v Čechách ojediněle až +1 °C, v 1000 m na horách kolem -3 °C, na Šumavě až +1 °C. Slabý, zpočátku v severovýchodní polovině území místy mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Zpočátku na Vysočině a na horách na severu a severovýchodě místy tvorba sněhových jazyků.

Předpověď na středu:

Zataženo až oblačno, místy občasné sněžení, pod 400 m přechodně i déšť se sněhem nebo déšť, ojediněle mrznoucí. Ojediněle mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle kolem -8 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, na jihozápadě ojediněle až 4 °C. Slabý proměnlivý, v Čechách postupně místy mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na čtvrtek:

Zataženo až oblačno, místy občasné sněžení, pod 400 m přechodně i déšť se sněhem nebo déšť, zpočátku ojediněle mrznoucí. Během dne od západu ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Ojediněle mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle kolem -7 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C, na severozápadě ojediněle až 4 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Předpověď na pátek:

Oblačno až zataženo, přechodně místy polojasno, zejména na horách. Ojediněle slabé sněžení nebo mrznoucí mrholení. Místy mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle kolem -9 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +1 °C. Slabý, postupně místy mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině s nárazy kolem 15 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 28. listopadu – 5. prosince

David Bárta — 28. 11. 2023
Přes střední Evropu bude postupovat k jihovýchodu až východu frontální systém spojený s tlakovou níží a za ním se bude od západu ...

Předpověď na sobotu:

Oblačno až zataženo, místy sněžení, během dne pod 400 m déšť se sněhem nebo déšť, i mrznoucí. Ojediněle mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty 0 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Slabý jihovýchodní až jižní vítr 1 až 4 m/s.

Vyhlídka počasí od neděle do úterý:

Zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo déšť se sněhem, na horách sněžení. Zpočátku zejména na východě i srážky mrznoucí. Postupně ve všech polohách déšť. Nejnižší noční teploty +4 až -1 °C, zpočátku místy kolem -3 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 5 °C, v pondělí a v úterý zejména v Čechách kolem 8 °C,“ doplňuje závěrem ČHMÚ.

Použité zdroje:  ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Odstrčilová,
-db, –red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu