Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 5. – 12. listopadu

Publikuje: David Bárta — 05. 11. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 5. – 12. listopadu

V neděli bude přes střední Evropu od západu přecházet okluzní fronta. Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že celý příští týden k nám bude kolem rozsáhlé oblasti nízkého tlaku vzduchu nad severozápadní a severní, postupně i nad severovýchodní Evropou proudit oceánský vzduch od jihozápadu až západu.

Předpověď na neděli:

Zpočátku zataženo až oblačno, místy déšť nebo mrholení, ve východní polovině území srážky četnější. Během dne od západu proměnlivá, převážně velká oblačnost, zejména na horách místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, v 1000 m na horách kolem 5 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, odpoledne a večer postupně většinou čerstvý jihozápadní až západní 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Upřesňující nedělní data z meteorologického webu e-pocasi.cz uvádí, že  denní teploty 9 až 13°C. Noční teploty 7 až 3°C. Vítr jihovýchodní o rychlosti 2 až 6 m/s.

Aktuálně: silný vítr v neděli 5. listopadu opět zastavil horní úsek kabinové lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Spodní úsek na Růžovou horu zůstal v provozu. Mimo provoz byl horní úsek lanovky už v sobotu. Lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 kilometrů v hodině, uvedli vlekaři na webu lanovky.

„V noci na sobotu v nejvyšších partiích Krkonoš napadlo 15 centimetrů sněhu. Od té doby žádný sníh nepřipadl a například na Luční boudě ve výšce 1415 metrů nad mořem leželo dnes ráno 11 centimetrů sněhu,“ uvádí aktuálně portál Novinky.cz.

Podle dat z měřicí stanice poštovny Anežka na vrcholu Sněžky měl dnes ráno na Sněžce vítr rychlost v nárazech 70 až 80 kilometrů v hodině. Na vrcholu byla silná mlha a teplota se pohybovala těsně pod nulou. Pocitová teplota však kvůli silnému větru byla na úrovni minus devíti stupňů,“ dodávají Novinky.cz.

Předpověď na pondělí:

Proměnlivá oblačnost, místy, zejména na horách přeháňky. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude k večeru slábnout.

Předpověď na úterý:

Oblačno až polojasno, místy, zejména na horách přeháňky, v polohách nad 1200 m i sněhové. Večer od západu až zataženo. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, při slabším větru až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, na jižní Moravě až 14 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s bude večer slábnout.

Předpověď na středu:

Zataženo až oblačno, na východě zpočátku zmenšená oblačnost. Od západu na většině území občasný déšť nebo přeháňky, v polohách nad 900 m i srážky sněhové. Během dne ubývání srážek a postupně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Slabý, během dne mírný jihozápadní až západní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na čtvrtek:

Zataženo až oblačno, zpočátku místy polojasno. Od západu místy občasný déšť nebo přeháňky, nad 1000 m zpočátku srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při zmenšené oblačnosti až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Slabý, během dne místy mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 29. října – 5. listopadu

David Bárta — 29. 10. 2023
V neděli a pondělí bude po přední straně tlakové níže se středem nad Britskými ostrovy proudit nad naše území teplý vzduch od jihozá...

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:

„Zataženo až oblačno, místy přechodně polojasno. Na většině území občasný déšť nebo přeháňky, na horách postupně srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 6 až 1 °C, při zmenšené oblačnosti až -1 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku 8 až 12 °C, postupně 5 až 9 °C,“ dodává ČHMÚ.

Použité zdroje:  ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Hujslová, e-pocasi.cz, Novinky.cz
-red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu