Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 29. října – 5. listopadu

Publikuje: David Bárta — 29. 10. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 29. října – 5. listopadu

V neděli a pondělí bude po přední straně tlakové níže se středem nad Britskými ostrovy proudit nad naše území teplý vzduch od jihozápadu.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že v úterý bude přes naše území k východu postupovat studená fronta. Ve středu se od jihu přechodně rozšíří nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. Pravděpodobně v pátek od západu postoupí do střední Evropy frontální systém a bude postupovat dále k východu.

Předpověď na neděli:

Oblačno až polojasno, na západě a severu Čech místy až zataženo a ojediněle, ráno přechodně místy déšť nebo přeháňky. Ráno a dopoledne na Moravě místy, jinde ojediněle mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, která se ojediněle udrží do pozdějšího odpoledne a ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, při déletrvající mlze nebo při zataženu kolem 12 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, v západní polovině Čech vítr slabý proměnlivý do 3 m/s.

Předpověď na pondělí:

Oblačno až polojasno, později večer od jihozápadu až zataženo a ojediněle déšť. Zejména na Moravě a v severních Čechách místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, která se ojediněle udrží po celý den, ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, na východě kolem 11 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 12 °C. Mírný jižní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, v západní polovině Čech slabý do 4 m/s.

Předpověď na úterý:

Zataženo až oblačno, od jihozápadu na většině území déšť nebo přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C, na východě kolem 13 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C, na jihovýchodě a východě kolem 15 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 5 m/s, na východě zpočátku 3 až 7 m/s. Během dne se bude vítr měnit na západní a přechodně zesílí.

Předpověď na středu:

Oblačno až polojasno. Zpočátku místy, postupně jen ojediněle přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s, k večeru zeslábne a bude se měnit na jižní.

Předpověď na čtvrtek:

Oblačno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Večer v Čechách od západu až zataženo a na západě ojediněle déšť. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Slabý jižní, postupně mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, ve východní polovině území místy s nárazy kolem 15 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 21. – 28. října

David Bárta — 20. 10. 2023
Příliv teplého vzduchu od jihu ukončí studená fronta, která bude v sobotu a v neděli postupovat přes střední Evropu k východu.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:

Zpočátku oblačno až zataženo a na většině území déšť nebo přeháňky, postupně oblačno až polojasno a srážky jen místy. Nejnižší noční teploty v pátek 11 až 7 °C, v dalších dnech 9 až 5 °C, při zmenšené oblačnosti až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 16 °C,“ doplnil závěrem ČHMÚ.

Použité zdroje:  ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Šopko
-red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu