Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 29. prosince – 5. ledna 2024

Publikuje: David Bárta — 28. 12. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 29. prosince – 5. ledna 2024

Převládající nízký tlak vzduchu nad severní Evropou ovlivní naše počasí, přičemž západně od něj postupovat frontální systémy přes střední Evropu.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že vlivem oblasti nízkého tlaku vzduchu nad severozápadní a severní Evropou bude ovládáno aktuální počasí u nás. Tato tlaková níže bude mít za následek postupující frontální systémy, které se budou pohybovat od západu přes střední Evropu. Tím dochází k proměnlivým atmosférickým podmínkám s očekávaným vlivem těchto systémů na naši lokalitu.

Frontální systémy jsou oblasti, kde se setkávají vzduchové hmoty s odlišnými teplotami a vlhkostí. V tomto konkrétním případě budou tyto frontální systémy postupovat od západu směrem k našemu regionu, prostupujíce přes střední Evropu. Tato interakce mezi odlišnými vzduchovými hmotami může způsobit změny v počasí, jako jsou srážky, teplotní oscilace a vítr. Z hlediska předpovědi počasí je tedy nutné sledovat vývoj těchto frontálních systémů a jejich dopad na atmosférické podmínky v našem regionu. Tyto změny mohou být dynamické a proměnlivé, a proto je důležité udržovat si aktuální informace od meteorologů a meteorologických stanic, abychom mohli adekvátně reagovat na případné klimatické výkyvy.

Předpověď na pátek:

Oblačno až polojasno, místy až zataženo, hlavně na horách. Ojediněle, zejména na horách slabý déšť nebo mrholení. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C, při slabém větru zejména na Moravě ojediněle až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C. Mírný, v Čechách a ve Slezsku přechodně až čerstvý jihozápadní vítr 4 až 9 m/s, s nárazy kolem 15 m/s. Na Moravě místy vítr slabý do 4 m/s.

Předpověď na sobotu:

Zataženo až oblačno, od severozápadu na většině území přeháňky nebo déšť, nad 800 m, na severu nad 600 m srážky sněhové, na jihovýchodě srážky místy. Odpoledne a večer od západu oblačno až polojasno a srážky jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, při slabším větru, zejména na Moravě kolem 2 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C. Čerstvý jihozápadní, postupně západní vítr 4 až 9 m/s, zpočátku místy s nárazy kolem 15 m/s bude během dne slábnout. Na východě místy vítr mírný 2 až 5 m/s.

Předpověď na neděli:

Zpočátku oblačno až polojasno, ráno a dopoledne na západní Moravě místy, jinde ojediněle mlhy, i mrznoucí. Během dne od západu oblačno až zataženo, večer místy déšť nebo přeháňky, v Čechách nad 800 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, při déletrvající nízké oblačnosti nebo mlze kolem 3 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, v západní polovině Čech a ojediněle i jinde vítr většinou slabý do 3 m/s. Večer se bude vítr měnit jihozápadní až západní a částečně zesílí.

Předpověď na pondělí:

Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Zpočátku ve východní polovině území místy déšť nebo přeháňky, v polohách nad 800 m i srážky sněhové, během dne jen ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, se bude večer měnit na jižní až jihovýchodní.

Předpověď na úterý:

Zataženo až oblačno, zpočátku zejména na Moravě mlhy nebo nízká oblačnost. Během dne od západu déšť nebo přeháňky, na horách srážky četnější. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, v noci oteplování. Na severovýchodě Čech a na Moravě 0 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, v Čechách místy až 11 °C. Čerstvý jihozápadní vítr 4 až 9 m/s, zejména v Čechách a ve Slezsku místy v nárazech kolem 15 m/s. Na Moravě zpočátku vítr jihovýchodní.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 18. – 25. prosince

David Bárta — 18. 12. 2023
Počasí u nás bude zpočátku ovlivňovat tlaková výše se středem nad jihozápadní Evropou, kolem které k nám bude proudit od západu ...

Vyhlídka počasí od středy do pátku:

Oblačno až zataženo, jen přechodně polojasno. Zpočátku na většině území, postupně místy déšť nebo přeháňky, přechodně od vyšších poloh srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při přechodně zmenšené oblačnosti a slabém větru až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C,“ dodává ČHMÚ.

Použité zdroje:  ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Mejstřík
-db, –red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu