Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 18. – 25. prosince

Publikuje: David Bárta — 18. 12. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 18. – 25. prosince

Počasí u nás bude zpočátku ovlivňovat tlaková výše se středem nad jihozápadní Evropou, kolem které k nám bude proudit od západu teplý vzduch.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že ve středu bude přes naše území od severozápadu postupovat studená fronta. Za ní k nám bude kolem hluboké tlakové níže nad severní Evropou proudit chladnější a vlhčí vzduch od severozápadu až západu.

Předpověď na pondělí:

Jasno, k večeru od severu až polojasno. Ojediněle, zpočátku na severovýchodě a jihu Čech a na Moravě místy, mlhy, zpočátku většinou mrznoucí. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, při mírném větru kolem +4 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, při déletrvající mlze kolem 3 °C, zejména na střední Moravě a na severovýchodě Čech, v 1000 m na horách kolem 6 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s, zejména na Moravě a na severu a severovýchodě Čech vítr slabý proměnlivý do 3 m/s.

Předpověď na úterý:

Skoro jasno až polojasno, ojediněle, na Moravě zpočátku místy mlhy, i mrznoucí nebo nízká oblačnost. Postupně od severu přibývání oblačnosti a na severu a severozápadě později déšť, na horách i mrznoucí. Nejnižší noční teploty 5 až 0 °C, při slabším větru kolem -2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 10 °C, při déletrvající mlze kolem 3 °C. Mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s, zejména na severovýchodě Čech a na Moravě vítr slabý proměnlivý do 3 m/s.

Předpověď na středu:

Oblačno až zataženo, od severozápadu na většině území déšť nebo přeháňky, v polohách nad 1000 m, postupně nad 600 m srážky sněhové. Ojediněle i srážky mrznoucí. Odpoledne od severozápadu ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, při slabším větru až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Mírný, postupně čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Místy na Moravě a zpočátku i na severovýchodě Čech vítr slabý proměnlivý do 4 m/s.

Předpověď na čtvrtek:

Oblačno až zataženo, zpočátku zejména na horách místy, postupně od severozápadu na celém území přeháňky nebo déšť. V polohách nad 600 m, postupně většinou nad 1000 m sněžení. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s.

Předpověď na pátek:

Zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo přeháňkami. V polohách nad 1000 m a od severu postupně nad 500 m sněžení. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Čerstvý západní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 11. – 18. prosince

David Bárta — 11. 12. 2023
Ve čtvrtek přechází přes střední Evropu frontální systém, následovaný studeným vzduchem od severu, přinášejícím chladnější počasí.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí:

Oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky, od středních, postupně od vyšších poloh srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 6 °C, v závěru období až 8 °C,“ doplnil ČHMÚ.

Použité zdroje:  ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Hujslová 
-db, –red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu