Vyzkoušejme spát bez oblečení a objevme přínosy, které to může mít na naše tělo a mysl

Publikuje: Nikola Macáková — 16. 07. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Magazíny » Vyzkoušejme spát bez oblečení a objevme přínosy, které to může mít na naše tělo a mysl

Možná je čas přestat a odložit pyžama. Všechno nasvědčuje tomu, že spát tak, jak nás Pánbůh stvořil, není jen mnohem pohodlnější, ale má to i spoustu dalších výhod.

Jakých, se dozvíte v následujícím redakčním článku. Jedním z nejdůležitějších aspektů, který spánek bez oblečení nabízí, je rychlejší usínání a nerušený spánek. To je díky nižší tělesné teplotě, kterou tak dosáhneme, a ta má pozitivní vliv nejen na usínání, ale také nás neobtěžuje v REM fázi spánku.

Zdravotnické výhody:

  • Lepší termoregulace: Spánek bez oblečení umožňuje tělu efektivněji regulovat teplotu. Nižší tělesná teplota přispívá k lepšímu usínání a udržování stabilní teploty během celého spánku.
  • Zlepšená cirkulace: Bez omezení oděvu se krevní oběh v těle zlepšuje. To může přinést prospěch pro celkové zdraví a fungování srdce a cév.
  • Prevence infekcí: Prostředí bez oblečení snižuje vlhkost a zabraňuje vzniku příznivého prostředí pro rozvoj bakterií a plísní na pokožce. To může pomoci předcházet určitým infekčním onemocněním.
  • Rychleji usnete, pokud začnete spát nazí:  pokud máte tendenci trpělivě (nebo netrpělivě!) zírat do stropu a čekat, až vám Sandman každou noc posype oči svým magickým spánkovým prachem, víte, co vám navrhneme: Spěte nazí!

Psychologické výhody:

  • Zvýšený komfort: Spánek nazí umožňuje pocit volnosti a pohodlí. Bez omezení oděvu se můžeme lépe uvolnit a přirozeněji pohybovat během spánku.
  • Lepší sebevědomí: Pro některé lidi spánek bez oblečení může posilovat jejich sebevědomí a přijetí vlastního těla. To může mít pozitivní vliv na celkovou psychickou pohodu.
  • Redukce stresu: Spánek nazí může pomoci uvolnit stres a napětí. Bez oblečení se můžeme cítit svobodněji a přirozeněji, což napomáhá uvolnění mysli a těla.

Je však důležité si uvědomit, že tyto výhody se mohou lišit v závislosti na individuálních preferencích a pohodlí každého jednotlivce. Každý by měl rozhodnout podle svých vlastních preferencí a pohodlí při výběru vhodného způsobu spaní.

Vliv spánku bez oblečení na partnerský vztah

Fyzický kontakt těla na tělo může mít pozitivní vliv na partnerské vztahy nejen během intimit, ale i při samotném spánku. Tento blízký kontakt totiž podporuje uvolňování hormonu lásky, oxytocinu, který má vliv na posílení emocionálního propojení mezi partnery. Spánek bez oblečení navíc přispívá k budování vzájemné důvěry a komfortu ve vztahu.

DŘÍVE JSME PSALI:

Bylinky pro zdravý spánek: zaručené přírodní pomocníky při usínání

Nikola Macáková — 10. 06. 2023
Kvalitní spánek je základem pro zdravý život a dobré fyzické i duševní fungování. Bylinky, které vám zajistí zdravý spánek.

A také, nošení pyžama může negativně ovlivňovat plodnost u mužů. Potvrzují to i výsledky studie, která ukazuje spojitost mezi nošením příliš těsného oblečení a množstvím produkovaného spermatu.

Použité zdroje: WebMD, Healthdigest, Healthline, academic.oup.com,
Překlad/text: Nikola Macáková (redakční text) *

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání