Ve kterých destinacích se nesmíte líbat nebo držet za ruce. Může hrozit i vězení!

Publikuje: Nikola Macáková — 10. 07. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Magazíny » Ve kterých destinacích se nesmíte líbat nebo držet za ruce. Může hrozit i vězení!

Láska je univerzální jazyk, kterým se vyjadřujeme po celém světě. Nicméně, ve většině zemí existují kulturní normy a zákony, které omezují projevy něžnosti ve veřejném prostoru.

Tématu se dnes věnovala redakce našeho magazínu s tím, že v některých destinacích je líbání a držení za ruce běžné a akceptováno, v jiných se jedná o nevhodné či dokonce trestné chování. V některých extrémních případech může nesprávné chování na veřejnosti vést až k vězení.

Přečtěte si následující přehled zemí, kde je potřeba být opatrný a respektovat místní zvyklosti.

  • Saúdská Arábie: V této zemi je veřejné projevování něžnosti mezi nevdanými lidmi přísně zakázáno. Je to důsledek islámského práva, které trestá takové chování vězením nebo bičováním.
  • Spojené arabské emiráty: I zde platí striktní pravidla pro veřejné chování. Líbání a držení za ruce mezi partnery jsou považovány za nevhodné a mohou vést k právním sankcím.
  • Indonésie: I přesto, že Indonésie je turisticky atraktivní zemí, zde platí zákony, které zakazují veřejné projevy něžnosti. Tato omezení se týkají především nevdaných párů.
  • Malajsie: V Malajsii je líbání a držení za ruce ve veřejnosti považováno za nemorální. Porušení tohoto zákazu může vést k vězení nebo pokutě.
  • Singapur: V této moderní metropoli je důležité dodržovat určitá pravidla chování. Líbání nebo držení za ruce jsou považovány za nevhodné projevy něžnosti a mohou být potrestány.
  • Rusko: Zatímco většina zemí v Evropě toleruje veřejné projevy něžnosti, v Rusku je třeba být opatrný. Líbání a držení za ruce jsou vnímány jako nevhodné chování ve veřejnosti.

Partneři stejného pohlaví…

Obecně platí, že tam, kde je heterosexuálním párům umožněno projevovat svou náklonnost, jsou také akceptovány projevy něžnosti mezi partnery stejného pohlaví. Nicméně, toto pravidlo není univerzální a neplatí všude. Dokonce i v zemích, které jsou výrazně tolerantní vůči párům stejného pohlaví, se může setkat s negativními postoji. Obecně platí, že rušná města a rozvíjející se metropole jsou více „bezpečné“, zatímco na venkově to může být obtížnější.

V zemích s přísnými sociálními normami týkajícími se veřejného projevu lásky je situace pro homosexuální páry ještě obtížnější a složitější. Na světě existuje 73 zemí, které stále trestají otevřené projevy homosexuální náklonnosti a v deseti z těchto zemí dokonce hrozí homosexuálním jedincům i trest smrti.

DŘÍVE JSME PSALI:

Afrika se musí zažít

David Bárta — 09. 06. 2023
Život v Africe aneb Afrika se musí zažít. Téma, kterému se věnovala spisovatelka Hana Hindráková, která externě spolupracuje s naším magazínem.

Je důležité mít na paměti, že každá země má své vlastní tradice a zvyklosti. Před cestou do cizí země je proto vhodné se seznámit s místními zákony a kulturou. Respektování těchto pravidel je nejen projevem ohleduplnosti, ale také způsobem, jak se vyhnout problémům a nepříjemnostem.

Použité zdroje: Global Citizen, Stowaway Magazine, Internet – veřejné zdroje, (Wikipedia)
(redakční text) *

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu