V Praze se uskutečnila čtvrtá ORBIS škola rozvíjející mezinárodní spolupráci v oblasti farmaceutických inovací

Publikuje: Nikola Macáková — 16. 09. 2022
Zdroj: Vilém Petras & Eva Kubů
Úvodní stránka » Kokteil » V Praze se uskutečnila čtvrtá ORBIS škola rozvíjející mezinárodní spolupráci v oblasti farmaceutických inovací

Ve dnech 7. – 9. září 2022 se v Praze uskutečnila čtvrtá ORBIS škola, kterou spolupořádala společnost Zentiva.

Vše v úzké spolupráci s německou společností Physiolution a Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze.

Během těchto tří dní se uskutečnilo mnoho přednášek a workshopů, v rámci nichž sdíleli výzkumní a akademičtí pracovníci a vědci zkušenosti a poznatky ze svých projektů. Součástí programu byla i návštěva oddělení výzkumu a vývoje pražského závodu Zentivy.

ORBIS (Open Research Biopharmaceutical Internships Support) je mezinárodní projekt programu Evropské unie HORIZON 2020 zaměřeného na vědu a výzkum, který sdružuje univerzity, výzkumná pracoviště a farmaceutické firmy z několika evropských zemí.

PODPORA VYTVOŘENÍ MEZINÁRODNÍ SÍTĚ ZA ÚČELEM URYCHLENÍ VÝZKUMU A VÝVOJE

Do Prahy se sjeli účastníci z Irska, Francie, Finska, Německa, Polska nebo Ukrajiny. Lekce a workshopy, které se konaly na VŠCHT a ČVUT, byly zaměřené například na pokroky a principy výroby lékových forem a inovativní analytické postupy. Cílem projektu ORBIS je posilování vazeb mezi akademickým prostředím a farmaceutickým průmyslem, výměna vědeckých znalostí a vytváření mezinárodních partnerství napříč Evropou, což může přinést posun v oblasti farmaceutického výzkumu.

V Praze se uskutečnila ORBIS škola rozvíjející mezinárodní spolupráci ve farmaceutických inovacích. Zdroj: Vilém Petras / fleishman.com (publikováno se svolením autora)

„Inovace jsou důležitou součástí naší činnosti – výzkumem a vývojem se v Zentivě zabývá téměř 200 zaměstnanců. Snažíme se také podporovat mladé talenty a posilovat spolupráci s akademickými institucemi. Připojení se k programu ORBIS tak pro nás bylo ideální příležitostí, jak přispět k rozvoji tohoto typu spolupráce i na mezinárodní úrovni. Uvědomujeme si, že takováto partnerství jsou cestou k úspěchu v oblasti zdravotnických inovací,“ říká Pavel Šebek, ředitel výzkumu a vývoje Zentiva Group.

„Setkávání se s odborníky z různých odvětví farmaceutického průmyslu je velmi obohacující. Rád se dozvídám o novinkách ve výzkumu a dalších originálních postupech v rámci vývoje. Takovéto akce jsou vždy motivací pro další práci,“ říká Nikita Marinko, mladý a talentovaný vědec ze Zentivy, který se školy zúčastnil a byl také součástí organizačního týmu.

Ze čtyř škol ORBIS, které byly dosud uspořádány, je tato již druhou, jíž Zentiva spoluorganizovala. Druhá škola, která se konala v září 2019 ve spolupráci s Helsinskou univerzitou, se zaměřovala na podobu lékových forem a jejich výrobních procesů, zatímco letošní program se věnoval novým biorelevantním analytickým postupům v hodnocení lékových forem. V roce 2019 i letos se vycházelo z akademických poznatků kombinovaných s příklady z praxe.

Vysoký počet účastníků potvrdil sílu vědecké sítě, kterou ORBIS pomáhá vytvořit, a snahu využívat inovativní postupy k uspokojení potřeb pacientů.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu