Zrušení malého technického průkazu, stát ušetří téměř devatenáct milionů ročně

Publikuje: Nikola Macáková — 02. 12. 2022
Zdroj: Jakub Skyva / ODS (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Zrušení malého technického průkazu, stát ušetří téměř devatenáct milionů ročně

Velký technický průkaz na vozidla už s největší pravděpodobností nebudou od roku 2024 příslušné úřady vydávat. Nahradí ho rozšířený malý TP.

Stát změnou ušetří téměř devatenáct milionů ročně. Návrh poslance ODS Stanislava Blahy podpořila Poslanecká sněmovna a teď i Senát. UdálostiExtra.cz o tématu informoval v tiskové zprávě mluvčí ODS Jakub Skyva.

Konec dvěma techničákům. Můj pozměňovací návrh, podle kterého bude stačit jedna kartička, dnes podpořili i senátoři. Děkuji za podporu. Velký techničák totiž nemá smysl. Jeho obsah je dnes stejný jako to, co najdete v registru silničních vozidel. Ušetříme tím nejen peníze a čas úředníků, ale i nervy řidičů,“ řekl Stanislav Blaha, poslanec a člen sněmovního hospodářského výboru.

Ačkoliv náklady na úpravu systémů veřejné správy budou přibližně jeden a půl milionu korun, úspory díky vydávání jediného dokladu k vozidlu budou představovat téměř devatenáct milionů korun ročně. „Novela současně počítá se zrušením povinnosti předkládat protokol o evidenční kontrole při žádosti o registraci vozidla nebo při změně provozovatele. K protokolu o evidenční kontrole mají obecní úřady s rozšířenou působností přístup přes informační systém technických prohlídek. Povinnost předkládat protokol o evidenční kontrole v současné době je podle většiny poslanců a senátorů nadbytečná,doplnil mluvčí ODS.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu