Na Novojičínsku havaroval cyklista, utrpěl život ohrožující poranění hlavy

Publikuje: Nikola Macáková — 19. 08. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Na Novojičínsku havaroval cyklista, utrpěl život ohrožující poranění hlavy

Posádky záchranné služby spolu se záchranářským vrtulníkem zasahovali v obci Mniší u velmi vážného úrazu cyklisty.

O případu informoval UdálostiExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že ke karambolu cyklisty došlo ve čtvrtek 18. srpna, krátce po 18. hodině podvečerní. 

Třiačtyřicetiletý muž při jízdě na bicyklu havaroval a skončil v silničním příkopu.

„Přestože měl ochrannou přilbu, utrpěl život ohrožující poranění hlavy. Záchranáři u něj zjistili poruchu vědomí, stav svědčil pro poranění mozku. Pacient musel být zaintubován (uveden do umělého spánku) a převeden na přístrojem řízené dýchání, zajištěn krčním límcem a uložen do vakuové matrace,“ uvedl Lukáš Humpl z krajské záchranky.

„Po podání potřebných léků a infuzních roztoků byl transportován do ostravské Fakultní nemocnice a předán do péče týmu tamního urgentního příjmu,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu