Muže v Ostravě srazil automobil, v kritickém stavu skončil v nemocnici

Publikuje: Nikola Macáková — 18. 11. 2022
Zdroj: PhDr. Lukáš Humpl / ZZS MsK (tiskový servis)
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Muže v Ostravě srazil automobil, v kritickém stavu skončil v nemocnici

Ostravští záchranáři zasahovali ve středu u velmi vážné dopravní nehody při které automobil v Rudné ulici srazil chodce.

O nehodě informoval UdálostiExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že pomoci vyjela okamžitě lékařská rendez-vous a zdravotnický tým RZP. První záchranáři byli na místě nehody během šesti minut od převzetí výzvy k zásahu.

Muž, jehož totožnost posádky záchranné služby neznaly, byl v okamžiku příjezdu v bezvědomí. Zasahující lékařka prvotním vyšetřením zjistila, že utrpěl poranění hlavy a mozku, hrudníku, břicha, i horní a dolní končetiny. Pacient se nalézal v přímém ohrožení života. Pomocí vyprošťovacího rámu byl přesunut do sanitního vozidla a uložen do podtlakové matrace. Lékařka záchranné služby postiženému zajistila vstup do kostní dřeně, kterým posádky začaly podávat potřebné léky. Záchranáři provedli akutní ošetření hrudníku, intubaci dýchacích cest a převedení na přístrojem řízené dýchání,“ uvedl Lukáš Humpl z krajské záchranné služby.

DŘÍVE JSME PSALI:

Dívku a chlapce srazil v Havířově automobil, oba skončili v péči záchranářů

Nikola Macáková — 14. 11. 2022
Sedmnáctiletou dívku a patnáctiletého chlapce srazil v sobotu odpoledne automobil v Havířově na Karvinsku.

Poté byl muž za stálé monitorace základních životních funkcí přepraven do FN Ostrava, kde jej záchranáři v kritickém stavu předali na tamním urgentním příjmu,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

Okolnosti nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu