Jak „Boss Babiš“ zničil mafii Mrázka, Pitra a Krejčíře

AKTUALIZOVÁNO VIDEO
Publikuje: Lukáš Závodský — 04. 04. 2023
Zdroj: @toptemata7388
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Jak „Boss Babiš“ zničil mafii Mrázka, Pitra a Krejčíře

V předchozích článcích na téma „Boss Babiš“ jsme zveřejnili informace o jeho začátcích v Maroku až k ovládnutí Lovochemie a Unipetrolu.

Krátká rekapitulace: pozice Babiše v letech 2004 – 2005. Sám Andrej Babiš zcela ovládal výrobu hnojiv v České republice. Ovládal také trh s osivy. Vlastnil totiž sklady, sila a prakticky veškerou logistiku, kde se osiva ale i sklizeň skladovali a distribuovali. Díky těmto zmiňovaným aspektům se na Babišovi stali zemědělci závislí a Babiš si tak mohl diktovat ceny a samozřejmě i ovlivňovat zemědělce ve svůj prospěch, „Kdo nešel na ruku měl problémy a brzy skončil,“ uvádí v úvodu svého pátého dílu autor šestidílné videosérie o „Bossovi Babišovi“ Lukáš Závodský na našem partnerském YouTube kanálu s názvem TOP témata.

V tomto pátém dílu série o Andreji Babišovi, si obecně přiblížíme zákulisí boje o Setuzu, kterou ovládal František Mrázek a Tomáš Pitr a také velmi zajímavé aktivity Babiše kolem státního podniku Čepro, kde pro změnu působil Radovan Krejčíř,“ upřesnil Lukáš Závodský a dodal, že podniky, které se dostali do „problémů“ následně Babiš rád zkupoval a následně je zařazoval do svého impéria. Postupně díky této politice ovládl velký počet zemědělských družstev a agropodniků.

Následně začal Babiš zkupovat také společnosti potravinářského průmyslu tedy mlýny, pekárny, masokombináty, drůbežárny či mlékárny. Následně vytvořil řetězec, který by se dal jedním slovem nazvat „z pole až na vidličku…“

Jediné, co neměl Babiš úplně pod kontrolou byl trh s pohonnými hmotami, který byl pro nej nezbytný a měl na něj zálusk již delší dobu, a to i proto, že v září 2007 se rozhodlo, že míchání biosložek do paliv bude povinné.

Do teritoria jeho byznysu následně vstoupil organizovaný zločin.

Sám Babiš následně zjistil, že trh s palivy je ovládán Mrázkovou chobotnicí z Prahy a Krejčířovou z Ostravy. Babiš samozřejmě věděl s kým má tu čest, nicméně o hloubce jejich kriminální činnosti věděli jen ti nejzasvěcenější.

Velkou roli zde také hrály velmi blízké vazby na tehdejší vrcholné politiky, a to především ty z ČSSD. Babiš následně zjistil, že aktivity známých „mafiánů“ Mrázka a Krejčíře začínají nabourávat jeho podnikatelské aktivity.

V roce 2000 narostla křídla Františku Mrázkovi a Tomáši Pitrovi, které již poměrně dlouhou dobu sledovala kriminální policie, které je oba vedla jako významné představitelé organizovaného zločinu a kriminální činnosti včetně nestandardního podnikání. Oba přes prostředníky ovládali chemický a potravinářský koncern Setuza, se sídlem v Ústí nad Labem.

Sám Babiš následně zjistil, že nebyl sám, kdo měl velmi dobré a významné vztahy s tehdejšími vysoce postavenými politiky. Stejně jako on měli dobré vztahy s politiky i Pitr s Mrázkem. Oba mafiáni Pitr a Mrázek navíc udržovali velmi dobré vztahy s lidmi z České konsolidační agentury v jejíž dozorčí radě zasedal např. Poslanec za ODS Vlastimil Tlustý a také poslanec za ČSSD Josef Hojdar. O obou zmiňovaných mužích mluvil opakovaně Mrázek, jako o svých… a oba měli kontakty s jeho blízké spolupracovníky, což následně prokázal i policejní spis „Krakatice“, který mapoval Mrázkovi aktivity.

Následně začala tichá válka.

Ve spise „Olej“, který dávala v letech 2003 – 2004 protikorupční policie dohromady vyšlo jasně najevo, že informace, které Pitr s Mrázkem proti Babišovi získávali dedukují jednoznačný závěr, že Babiš byl výrazně politicky podporován tehdejším ministrem vnitra Stanislavem Grossem (ČSSD), který k útoku proti Mrázkově skupině využíval bezpečnostní složky. Kmotři ze Setuzy následně začali na Babiše útočit, aby ho oslabili, nicméně sám Babiš v té době udržoval velmi blízké a přátelské vztahy s tehdejším ministrem vnitra Stanislavem Grossem zároveň měl velmi blízké a dobré vazby na nejméně dva plukovníky (vysoce postavené policisty) z protikorupční policie. Sám Babiš nejméně jednou také nabídl policii součinnost, aby pomohl s vyšetřování proti jeho nenáviděným „mafiánům“ z okraje podsvětí. V této době Pitr s Mrázkem Babišům tlak ustáli.

Šlo hlavně o státní podnik Čepro

Jak známo podnik Čepro je hlavní hráč v přepravě, skladování a prodeji ropných produktů. Tedy podnik, kde se „točí“ velké peníze. Pro upřesnění právě zde se přimíchává zmiňovaná biosložka do nafty. Proto ten Babišův zájem. Problémem číslo jedna byl pro Babiše Krejčíř, který společnost Čepro tuneloval. Netrvalo dlouho a pro Krejčíře si v červnu roku 2005 přišla do jeho vily policejní zásahová jednotka, které za řekněme velmi podivných okolností sám Krejčíř z vily uprchnul do zahraničí, kde je dodnes. Díky zmizení Krejčíře Babišův plán na ovládnutí Čepra nakonec vyšel. Ještě předtím, než Krejčíř uprchl z České republiky byl do vedení společnosti Čepro dosazen „Babišův kůň a jeho prodloužená ruka“ Pavel Švarc. Ano ten samý pan Švarc, který Babišovi dopomohl ovládnout Unipetrol. Následně došlo na úplnou výměnu vedení společnosti Čepro.

Grossova vláda následně schválila Čepru státní garanci na úvěr. Další kouzelný trik z dílny Babiše. Následně se začalo Babišovi ve firmě Čepro dařit. Čepro je dnes klíčovým zadavatelem pro holding Agrofert. Na dodávky bionafty má dnes holding v podstatě monopol.

Došlo na prodej Setuzy

Následně Mrázek zjistil, že drží jenom jedno kolečko z celého výrobního řetězce a bude pro něj lepší i s ohledem na jeho již v podstatě velmi nízký politicko-mafiánský vliv na kohokoliv se s Babišem dohodnout a ústeckou Setuzu mu prodat. S prodejem kategoricky nesouhlasil Pitr.

V roce 2005 navštívil Pitr Krejčíře v zahraničí, kde se Krejčíř ukrýval. O čem oba muži jednali se můžeme jen domnívat, nicméně bylo jasné, že je sám Mrázek pomalu a jistě ze hry venku. Mrázek sám se opakovaně veřejně zmiňoval o tom, že má obavu z toho, že ho chce nechat Krejčíř unést. Pochopil, že ho oba muži chtějí odstavit. Dne 25. ledna byl Mrázek v hlavním městě zastřelen.

Následně v říjnu roku 2006 prodal Pitr celou Setuzu, za jednotky miliard korun společnosti M.L. Moren. Z pohledu Babiše se již jednalo jen o drobný problém. Vyřešil to podle rčení „nemůže-li Mohamed k hoře….“ a tak si Babiš postavil vlastní zcela novou továrnu v severočeských Lovosicích, která měla naprosto totožné parametry jako ústecká Setuza. Ano nemohl-li Babiš získat Setuzu svou „ověřenou cestou“ tak si jí sám postavil na zelené louce.

Nově postavená firma dostala název Preol, a.s. Lovosice. Do čela této nově vzniklé firmy Babiš obratem dosadil Petra Voborníka, což byl vysoce postavený manažer Setuzy, který ji dokonale znal zevnitř. A kruh se uzavřel.

Babiš tak stál na vrcholu ekonomické moci. Doslova! Jeho rivalové zmizeli ze scény a soukolí jeho obrovského byznysu se otáčela, jako nikdy před tím.

Někdo by toto celé mohl nazvat, jako důkladně promyšlený podvod. Další to pojmenují, ve stylu „ostré lokty v podnikání“ jiní zase za neskutečnou šílenost. Ať je to přátelé tak či onak sám podnikatel a také politik Andrej Babiš nebyl nikdy za nic, co bylo spojené s jeho řekněme „velkým podnikáním“ odsouzen. Někteří lidé by mohli namítnout skutečnost, co by ještě více mohl Babiš chtít, ale tito lidé, jako je právě Andrej Babiš přemýšlí maličko jinak. Nestačí jim mít „jen“ peníze, ale chtějí moc, ta je totiž pro ně největší afrodiziakum a uspokojení.

Vážení čtenáři, jednalo se o návazné pokračování tématu „Boss Babiš“. Detailní podrobnosti můžete shlédnout v přiloženém videu z našeho partnerského YouTube kanálu TOP témata. Závěrem musíme dodat skutečnost, ačkoliv sám Andrej Babiš má mnoho svých příznivců či fanoušku stejně tak ale i odpůrců, že zveřejněný text (přepis z publikovaného videa) či přiložené video samotné není žádnou politickou kampaní proti jeho osobně. Jedná se výhradně o prokazatelně doložená fakta, ke kterým skutečně došlo. Ing. Andrej Babiš nebyl jak již bylo v textu zmíněno nikdy v žádné kauze pravomocně odsouzen a ani proti jeho osobně není vedeno žádné trestní stíhání a podobně.

DŘÍVE JSME PSALI:

Boss Babiš: STB, fosfáty a Maroko

Lukáš Závodský — 21. 03. 2023
V této video sérii si budeme vyprávět příběh Andreje Babiše, který bez nadsázky postupně ovládl téměř každý aspekt vý...
DŘÍVE JSME PSALI:

Boss Babiš: chemický Alí přichází – Petrimex vs Agrofert

Lukáš Závodský — 24. 03. 2023
V 2. díle o Bossovi Babišovi probereme jeho podnikatelské začátky v mladé demokracii. Rovněž i jeho napojení nejen na Lovochemii.
DŘÍVE JSME PSALI:

Bezohledná Válka o Lovochemii aneb chemický Alí útočí

Lukáš Závodský — 27. 03. 2023
Andrej Babiš za velmi podivných okolností v 90´letech zničil slovenský Petrimex a získal jeho tehdejší českou pobočku Agrofert.
DŘÍVE JSME PSALI:

Boss Babiš: chemický král bere vše! Souboj o Unipetrol

Lukáš Závodský — 31. 03. 2023
Surová realita plná nepřátelství a peněz. Ano, opět se vracíme do 90let ke kontraverznímu tématu Andreje Babiše a jeho souboj o Unipetrol.

Aktualizováno

Aktuálně vám přinášíme zpracované bonusové video (díl šestý), které uzavírá sérii na téma „Boss Babiš.“ K sérii o Andreji Babišovi, vám přináším kompletní souhrn, co všechno patří do jeho impéria, tedy, jaké značky a firmy ovládá. Budete překvapeni, kde všude má Andrej Babiš vliv.

„Boss Babiš“ Jaké značky a firmy patří Agrofertu? (Bonus)

 

Použité zdroje/text: Lukáš Závodský, YouTube TOP témata
Pozn. redakce: skutečnosti uvedené v textu se nemusí ztotožňovat s názorem redakce

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu