Evidence historických vozidel prochází legislativní novelizací, kterou plně podpořil i Autoklub ČR

Publikuje: David Bárta — 27. 06. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Evidence historických vozidel prochází legislativní novelizací, kterou plně podpořil i Autoklub ČR

Řadu měsíců se diskutuje o přípravě novelizace legislativy týkající se evidence a provozu historických vozidel.

UdálostiExtra.cz o tom dnes informoval Bohumil Pácl z Autoklubu ČR s tím, že Autoklub České republiky podporuje v této otázce stanovisko Ministerstva dopravy ČR.

Návrh Ministerstva dopravy ČR počítá se stávajícím fungováním informačního systému historických vozidel a klubových a krajských komisí osvědčujících historickou původnost.

„V současné době nezasahuje žádná státní evidence do průběhu technické kontroly historických vozidel. Za tímto účelem Ministerstvo dopravy ČR navrhuje zavedení systému zapojení stanic technické kontroly ve zvláštním režimu pro historická vozidla,“ uvedl Bohumil Pácl.

Historický automobil, ilustrační foto. Zdroj: AUTOKLUB České republiky / Bohumil Pácl (publikováno se svolením autora)

Prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček jednal o těchto otázkách osobně s ministrem dopravy ČR Martinem Kupkou. „Jsem rád, že díky rozumnému přístupu pana ministra Kupky vznikl návrh, který je kompromisní variantou všech minulých konceptů řešení,“ uvedl.

„Návrhy úpravy legislativy stanovující pravidla evidence a provozu historických vozidel mají být projednávány v rámci novely zákona o pozemních komunikacích. Dále budou konkrétně řešeny a upraveny prostřednictvím vyhlášek a prováděcích předpisů. Jejich příprava bude probíhat ve spolupráci s tripartitou veteránského hnutí,“ doplnil závěrem Bohumil Pácl z Autoklubu ČR.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu