Dvě vážné nehody zaměstnaly záchranáře na Karvinsku

Publikuje: Nikola Macáková — 21. 06. 2022
Úvodní stránka » Zprávy z domova » Dvě vážné nehody zaměstnaly záchranáře na Karvinsku

Záchranáři zasahovali v úterý 21. června u dvou vážných nehod na Karvinsku. Těžce zraněni při nich byli sedmnácti a osmnáctiletý mladík.

UdálostiExtra.cz o nehodách aktuálně informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že již v sedm hodin ráno spěchaly posádky do Bohumína, místní části Pudlov, kde došlo ke střetu osobního vozidla s motocyklistou.

„Sedmnáctiletý mladík utrpěl vážné poranění dolní končetiny a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej do ostravské Fakultní nemocnice transportoval vrtulník,“ uvedl Lukáš Humpl z krajské záchranky. 

Do téhož zdravotnického zařízení byl předán také o rok starší muž…
„Ten byl sražen a několik metrů odhozen právě projíždějícím automobilem, když před třináctou hodinou přebíhal vozovku v Havířově – Podlesí. Po nehodě zůstal v bezvědomí, první pomoc se mu snažili poskytnout přítomní lidé, sdělil mluvčí záchranářů.

„Se záchranáři byl již později v kontaktu, utrpěl poranění hlavy a horní končetiny. Tým rychlé lékařské pomoci jej zajistil krčním límcem a pánevním pásem, podal léky a provedl další opatření. Transport zraněného proběhl pozemní cestou,“ doplnil mluvčí záchranné služby.

Spolu se zdravotníky u obou nehod zasahovali také policisté, kteří nyní obě kolize vyšetřují.

Související témata
Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu