Sádra OPENCAST: inovace ve fixaci zlomenin a poranění končetin

VIDEO
Publikuje: Nikola Macáková — 06. 10. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Zdraví » Sádra OPENCAST: inovace ve fixaci zlomenin a poranění končetin

Zlomeniny, podvrtnutí, poškozené vazy a další úrazy končetin jsou poranění, která nás mohou postihnout kdykoli, bez ohledu na roční období.

Tématu se dnes věnovala redakce našeho magazínu s tím, že různé zlomeniny a úrazy, které vyžadují pevnou fixaci (nebo-li sádru) pro pacienty znamenají nejen fyzické utrpení, ale také mnohdy výrazné omezení pohybu a nepohodlí. Když je ale řeč o sádře OPENCAST, mění se hra pravidel. Přinášíme vám redakční zprávu o revolučním materiálu, který mění způsob, jakým léčíme zlomeniny a poranění.

„Pokud chcete zůstat aktivní a užít si dovolenou či prázdniny, nabízíme nový typ fixace, který přináší komfort při léčbě nejen zlomenin. Výhodou nové fixace je prodyšnost, tedy nepocítíte nepříjemné svědění a nebude trpět vaše pokožka. Jistě oceníte také fakt, že se nebudete muset obávat umýt, sprchovat nebo dokonce denně koupat. Materiál je lehký, šetrný, prodyšný, omyvatelný a hygienický. Přikládání fixace, stejně jako sundávání bude příjemné a zároveň bezpečné také pro vaše děti,“ uvádí k novému typu sádry odborníci z kliniky EUC.

Co je sádra OPENCAST?

Sádra OPENCAST je inovativní materiál, který v oblasti ortopedie a traumatologie posouvá hranice. Jedná se o nový typ sádry, která nahrazuje klasický sádrový obvaz. Tato novinka přichází s řadou výhod, které zjednodušují a urychlují proces léčby zlomenin a poškození končetin.

Z jakého materiálu je vyrobena?

Sádra OPENCAST je vyrobena z pokročilého kompozitního materiálu, který kombinuje sklolaminátovou tkaninu a polymerovou pryskyřici. Tento materiál je nejen lehčí a odolnější než klasická sádra, ale také umožňuje lékařům přesněji tvarovat fixaci podle potřeby pacienta.

Sádra OPENCAST. Zdroj: klinika EUC / Ing. Kateřina Fišerová (tiskový servis)

Výhody sádry OPENCAST

  1. Lehkost

Sádra OPENCAST je výrazně lehčí než tradiční sádra, což znamená menší zátěž pro pacienta. To je zvláště významné u zlomenin a poranění, která vyžadují delší dobu nošení sádry.

  1. Omezení nepohodlí

Díky své flexibilitě a možnosti přesného tvarování se sádra OPENCAST lépe přizpůsobuje tělu pacienta. To znamená méně tlaku, tření a nepohodlí během nošení.

  1. Kratší doba léčby

Díky lehčí váze a odolnosti sádry OPENCAST může lékař provádět kontroly a změny fixace snáze a častěji. To v konečném důsledku zkracuje dobu, po kterou musí pacient nosit sádru.

  1. Výborná ventilace

Tento materiál umožňuje pokožce dýchání, což zabraňuje nepříjemnému svědění, které často provází tradiční sádry.

Sádra OPENCAST. Zdroj: klinika EUC / Ing. Kateřina Fišerová (tiskový servis)

Spokojení pacienti a ohlasy lékařů

Sádra OPENCAST získala u pacientů velkou popularitu díky svým výhodám. Mnozí z nich zdůrazňují méně nepohodlí a větší pohyblivost, což jim umožňuje lépe zvládat běžné každodenní aktivity i v době, kdy jsou zraněni.

Lékaři, zejména chirurgové a ortopedové, chválí sádru OPENCAST za její přesnost a schopnost rychle a efektivně fixovat zlomeniny. Díky jejím výhodám mohou lépe sledovat proces léčby a rychleji reagovat na případné změny.

Sádra OPENCAST. Zdroj: klinika EUC / Ing. Kateřina Fišerová (tiskový servis)

Budoucnost léčby zlomenin a poranění končetin

Sádra OPENCAST představují zajímavou inovaci v oblasti ortopedie a traumatologie. Jejich výhody pro pacienty i lékaře ukazují na směr, kterým se ubírá moderní medicína. Sádra OPENCAST nejenže usnadňují život pacientům během léčby, ale také přispívají k rychlejšímu zotavení a zlepšení kvality péče o zlomeniny a poranění končetin.

Vývoj v oblasti medicínských materiálů a technologií pokračuje, a sádra OPENCAST jsou jen jedním z příkladů, jak moderní věda a inovace mohou měnit způsob, jakým se staráme o naše zdraví. Věřme, že budeme svědky dalších úžasných objevů, které nám pomohou lépe a efektivněji řešit zdravotní problémy.

Podívejte se na video

Sádra OPENCAST znamenají mnohem více než jen pevnou fixaci. Přinášejí naději na rychlejší zotavení a zlepšenou kvalitu života pro ty, kteří se potýkají s poraněními končetin. A to je zpráva, která si zaslouží pozornost a uznání.

Negativní ohlasy a kontraindikace

I když sádra OPENCAST přináší řadu výhod, není žádný zdravotnický materiál nebo metoda léčby bez svých omezení a možných nevýhod. Někteří lékaři a pacienti mohou mít následující obavy nebo negativní názory:

1. Cena

Sádry OPENCAST mohou být dražší než tradiční sádrové obvazy. To může být faktorem, který způsobí, že někteří pacienti a zdravotnická zařízení budou preferovat tradiční metody léčby kvůli vyšším finančním nákladům.

2. Odborná zdatnost

Používání sádry OPENCAST může vyžadovat od lékařů speciální školení a dovednosti, protože tvarování a aplikace tohoto materiálu jsou odlišné od tradičních sádrových obvazů. Někteří lékaři mohou mít obavy z toho, že nejsou dostatečně zkušení v práci s tímto novým inovativním materiálem.

3. Kontraindikace

Stejně jako u jiných léčebných metod mohou existovat kontraindikace (nežádoucí či vedlejší účinky) nebo situace, kdy není vhodné použít novou sádru OPENCAST. To může být závislé na typu zlomeniny, celkovém zdravotním stavu pacienta nebo jiných individuálních faktorech.

4. Potřeba dalšího výzkumu

I když jsou první zkušenosti s sádrou OPENCAST pozitivní, může být třeba dalšího výzkumu a klinických studií, aby se potvrdily dlouhodobé výhody a bezpečnost tohoto zdravotnického materiálu.

Je důležité si uvědomit, že nové lékařské technologie a materiály často procházejí postupným vývojem a zdokonalováním. Negativní názory nebo obavy mohou vzniknout během této fáze, a to je běžná součást praxe procesu inovace v medicíně.

Před zvolením jakékoli léčebné metody je vždy nezbytné konzultovat vše s kvalifikovaným lékařem, který může posoudit individuální potřeby pacienta a doporučit nejvhodnější léčbu v závislosti na konkrétní situaci.

Použité zdroje: klinika EUC, redakční informace a zdroje,
(redakční text).

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu