Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 6. – 13. října

Publikuje: David Bárta — 06. 10. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 6. – 13. října

V pátek a v sobotu bude od jihozápadu do střední Evropy zasahovat tlaková výše. Sever našeho území bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že před studenou frontou, která bude v noci ze soboty na neděli přecházet přes naše území k jihu, k nám vyvrcholí příliv teplého vzduchu od západu. Za ní k nám přechodně pronikne studený vzduch od severu. Během neděle a noci na pondělí se bude přesouvat přes naše území k východu tlaková výše. V pondělí bude přecházet přes střední Evropu frontální systém od západu až severozápadu. Za ním se bude přesouvat přes střední Evropu oblast vyššího tlaku vzduchu a po její zadní straně pronikne na naše území teplý vzduch od jihozápadu. V závěru období ovlivní počasí u nás studená fronta od severozápadu.

Předpověď na pátek:

Polojasno až skoro jasno. Na severu a severovýchodě až oblačno a ojediněle slabé přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, v údolích zejména na západě a jihozápadě až 3 °C a místy přízemní mrazíky, jinde jen ojediněle. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C. Slabý, přes den mírný západní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na sobotu:

Zpočátku převážně polojasno, od severu přibývání oblačnosti a ojediněle slabý déšť, večer na severu a severovýchodě srážky četnější. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, v jižní polovině území při slabším větru až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, na jižní Moravě až 24 °C. Mírný, postupně čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h).

Předpověď na neděli:

Oblačno až zataženo, v noci od severu na většině území déšť, na severu na hřebenech hor i srážky sněhové. Během dne od severu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, na severu a severovýchodě kolem 9 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, na severu a severovýchodě kolem 12 °C, během dne ochlazování. Čerstvý západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, se bude měnit na severní a bude zvolna slábnout a večer se změní na slabý proměnlivý.

Předpověď na pondělí:

Zpočátku polojasno až skoro jasno a ráno ojediněle mlhy. Během dne od západu přibývání oblačnosti a zejména na severu a severovýchodě místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, četné přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, v jihozápadní polovině území 17 až 21 °C. Slabý, postupně mírný jižní vítr se bude měnit na západní.

Předpověď na úterý:

Oblačno až zataženo, místy, zejména na severu a východě občasný déšť nebo přeháňky. Během dne od západu ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, na severu až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s bude slábnout.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 28. září – 5. října

David Bárta — 28. 09. 2023
Vliv tlakové výše nad severovýchodní a východní Evropou na počasí u nás začne zvolna slábnout.

Vyhlídka počasí od středy do pátku:

Převážně polojasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Později od severozápadu přibývání oblačnosti a místy déšť nebo přeháňky. Nejnižší noční teploty zpočátku 10 až 6 °C, v údolích až 3 °C, postupně 15 až 11 °C, v údolích až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 26 °C, na severovýchodě a v pátek na celém území 18 až 22 °C,“ dodává ČHMÚ.

Použité zdroje: ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Borovička
-red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání