Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 28. září – 5. října

Publikuje: David Bárta — 28. 09. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 28. září – 5. října

Vliv tlakové výše nad severovýchodní a východní Evropou na počasí u nás začne zvolna slábnout.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že mělká brázda nižšího tlaku vzduchu bude v pátek postupovat přes naše území k východu. V sobotu přejde přes naše území studená fronta od severozápadu. Za ní se do střední Evropy přechodně rozšíří výběžek vysokého tlaku vzduchu od jihozápadu. V úterý a ve středu bude přecházet přes naše území další studená fronta od severozápadu. Před ní k nám pronikne teplý vzduch od jihozápadu, za ní studený od severozápadu. V závěru se bude do střední Evropy rozšiřovat tlaková výše od západu.

Předpověď na čtvrtek:

Jasno až polojasno. Ráno a dopoledne v západní polovině Čech místy, jinde jen ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, v údolích zejména na jihozápadě kolem 8 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C, na západě kolem 21 °C, v 1000 m na horách kolem 19 °C. V západní polovině Čech slabý proměnlivý nebo jihozápadní vítr do 4 m/s, jinak většinou mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 6 m/s bude večer slábnout.

Předpověď na pátek:

Jasno až polojasno, zpočátku v jihozápadní polovině území místy, jinde jen ojediněle mlhy nebo i nízká oblačnost. Odpoledne od západu přibývání oblačnosti a později v Čechách místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, v údolích až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý, během dne přechodně mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na sobotu:

Oblačno až zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Odpoledne a večer od severozápadu ustávání srážek a částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 21 °C, na jihovýchodě až 24 °C. Mírný jihozápadní vítr 3 až 7 m/s se bude měnit na severozápadní a večer bude slábnout.

Předpověď na neděli:

Polojasno až oblačno, ráno místy až jasno a ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C, při vyjasnění až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Slabý, přes den mírný západní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na pondělí:

Polojasno až oblačno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý, přes den mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 20. – 27. září

David Bárta — 19. 09. 2023
Přes střední Evropu se bude ve středu přesouvat k východu nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu.

Vyhlídka počasí od úterý do čtvrtka:

Zpočátku polojasno a ojediněle mlhy, od severozápadu oblačno až zataženo a občas déšť nebo přeháňky. V závěru ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty zpočátku 14 až 10 °C, postupně 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku 22 až 26 °C, postupně 14 až 18 °C,“ dodává ČHMÚ.

Použité zdroje: ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Šopko
-red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu