Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 29. srpna – 5. září

Publikuje: David Bárta — 29. 08. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 29. srpna – 5. září

Zvlněná studená fronta nad střední Evropou bude zvolna postupovat k východu. Za ní se k nám rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že v druhé polovině období se nad střední Evropou bude udržovat oblast vyššího tlaku vzduchu. Po její severní straně počasí u nás ovlivní slábnoucí studená fronta od severozápadu.

Předpověď na úterý:

V noci zataženo, občas s deštěm, v Čechách zpočátku místy vydatným a ve východní polovině území zpočátku místy bouřky s přívalovými srážkami, i silnými. Ráno a přes den většinou zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na východě ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 9 °C, na východě a jihovýchodě kolem 15 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C, na Moravě a ve Slezsku 18 až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C, v Jeseníkách a Beskydech kolem 16 °C. Mírný severovýchodní až severní, postupně severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

V noci se místy vyskytnou vydatné srážky 30 až 50 mm, ojediněle i vyšší,“ uvedla meteorolog.

Předpověď na středu:

Většinou oblačno a místy občasný déšť, postupně místy přeháňky, na východě ojediněle i možnost bouřky. K večeru částečné ubývání srážek a oblačnosti. Ráno ojediněle mlhy, zejména na severovýchodě. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, na východě kolem 14 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C. Mírný severozápadní až západní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na čtvrtek:

Oblačno až polojasno, ráno místy skoro jasno a místy mlhy. Zejména na severu místy, jinde ojediněle občasný déšť nebo přeháňky. K večeru ubývání srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, na východě kolem 13 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, na západě kolem 19 °C. Slabý proměnlivý, během dne mírný západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na pátek:

Polojasno až jasno, přechodně místy až oblačno. Ráno místy mlhy. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Předpověď na sobotu:

Polojasno až jasno, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr do 4 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 21. – 28. srpna

David Bárta — 21. 08. 2023
Od jihozápadu k nám bude zasahovat okraj tlakové výše, kolem které k nám bude po většinu týdne proudit teplý vzduch.

Vyhlídka počasí od neděle do úterý:

Polojasno až jasno, přechodně oblačno a místy přeháňky, ojediněle bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 15 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 28 °C,“ dodává závěrem ČHMÚ.

Použité zdroje: ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Šopko
-red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu