Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 21. – 28. srpna

Publikuje: David Bárta — 21. 08. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 21. – 28. srpna

Od jihozápadu k nám bude zasahovat okraj tlakové výše, kolem které k nám bude po většinu týdne proudit teplý vzduch.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že severně od našeho území se bude udržovat zvlněné frontální rozhraní, které bude částečně ovlivňovat i počasí u nás. Koncem období se nad Britskými ostrovy začne prohlubovat tlaková níže, která se bude zvolna přesouvat směrem k východu a počasí ve střední Evropě o víkendu ovlivní s ní spojená zvlněná studená fronta.

Aktuálně rekordně naměřená dopolední teplota, v pondělí 21. srpna v severočeském Litvínově. 

Dopolední naměřená teplota v Litvínově, dne 21.8.2023. Zdroj: Nikola Macáková / UdálostiExtra.cz

Předpověď na pondělí:

V noci jasno až polojasno, na severu přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky, zpočátku i bouřky. Přes den polojasno až skoro jasno, přechodně až oblačno a ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C, na jihu Moravy až 35 °C, v 1000 m na horách kolem 24 °C, Šumava kolem 26 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s nebo klidno.

Předpověď na úterý:

Jasno až polojasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 30 až 34 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Předpověď na středu:

Jasno až polojasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky, zejména na jihu a východě území. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Předpověď na čtvrtek:

Jasno až polojasno, postupně od západu oblačno a později místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na pátek:

Oblačno až zataženo, místy, postupně na většině území přeháňky nebo občasný déšť, místy bouřky, ojediněle i silné. Přechodně místy polojasno. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Slabý jihozápadní až západní vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 15. – 23. srpna

David Bárta — 14. 08. 2023
Vliv zvlněného frontálního rozhraní oddělující teplý vzduch na jihovýchodě od chladnějšího na severozápadě bude v průběhu týdne ...

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí:

Oblačno až zataženo, na většině území přeháňky nebo občasný déšť, zpočátku místy bouřky, ojediněle i silné. Přechodně místy polojasno. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C, postupně 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 25 až 30 °C, od západu postupně 18 až 23 °C,“ dodává závěrem ČHMÚ.

Použité zdroje: ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Hanzlík
-red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu