Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 28. června – 6. července

Publikuje: David Bárta — 28. 06. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 28. června – 6. července

Aktuálně přinášíme týdenní předpověď počasí s tím, že ve středu k nám bude od západu zasahovat nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že zároveň počasí u nás částečně ovlivní tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry postupující přes Polsko dále k východu. Od čtvrtka se bude přes střední Evropu přesouvat k východu oblast vyššího tlaku vzduchu a po její zadní straně k nám začne proudit teplý vzduch od jihu. Postupně v pátek a během soboty bude postupovat přes naše území zvlněná studená fronta od západu. Od neděle v západním, postupně až jihozápadním proudění budou postupovat přes střední Evropu nevýrazné fronty.

Předpověď na středu:

Oblačno, ojediněle přeháňky. Na severovýchodě až zataženo, místy přeháňky nebo občasný déšť. Později odpoledne a večer s výjimkou severovýchodu ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, na severovýchodě kolem 19 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C. Slabý, přes den mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, bude večer slábnout.

Předpověď na čtvrtek:

Jasno až polojasno, na Moravě a ve Slezsku polojasno až oblačno a zejména zpočátku na severovýchodě a východě ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, na severovýchodě kolem 23 °C. Slabý proměnlivý, na Moravě a ve Slezsku místy mírný severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na pátek:

Jasno až polojasno, během dne od západu přibývání oblačnosti a zejména v Čechách místy přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, na západě kolem 24 °C. Slabý, během dne mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s se bude později měnit na západní až severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na sobotu:

Oblačno až zataženo, na většině území přeháňky nebo občasný déšť, na Moravě a ve Slezsku místy bouřky. Od západu přechodné ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C, na západě až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na neděli:

Převážně oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Později ubývání srážek i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 20. – 28. června

David Bárta — 20. 06. 2023
Od západu bude postupovat do střední Evropy, a v pátek dále k východu, zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude proudit ...

Vyhlídka počasí od pondělí do středy:

Převážně polojasno, ojediněle přeháňky. Přechodně zvětšená oblačnost a srážky místy a ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 29 °C,“ doplnil ČHMÚ.

Použité zdroje: Zdroj: ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Dořák
-red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu