Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 20. – 28. června

Publikuje: David Bárta — 20. 06. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 20. – 28. června

Od západu bude postupovat do střední Evropy, a v pátek dále k východu, zvlněná studená fronta. Před ní k nám bude proudit teplý vzduch od jihozápadu.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že za zvlněnou studenou frontou se k nám od západu rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu a po jeho přední straně k nám bude proudit chladnější vzduch od severozápadu.

Předpověď na úterý:

Oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C, v 1000 m na horách kolem 24 °C. Slabý, během dne místy mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na středu:

Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle silné. Večer ubývání srážek a částečně i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Mírný západní vítr 2 až 5 m/s v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na čtvrtek:

Oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Odpoledne a večer od západu až zataženo, občas déšť nebo přeháňky, místy bouřky, i silné. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s se bude večer měnit na západní, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na pátek:

Oblačno až zataženo, přechodně polojasno. Občas déšť nebo přeháňky, ojediněle i vydatnější srážky, zejména na východě ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C, na Moravě a ve Slezsku 26 až 30 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na sobotu:

Převážně oblačno, místy přeháňky. Od severozápadu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 12. – 20. června

David Bárta — 11. 06. 2023
Zpočátku bude počasí u nás ovlivňovat okraj tlakové výše se středem nad severovýchodní Evropou.

Vyhlídka počasí od neděle do úterý:

Polojasno, během dne oblačno a místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 15 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 27 °C,“ doplnil závěrem ČHMÚ.

ČHMÚ aktuálně, 20. června:

Použité zdroje: Zdroj: ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Gvoždíková
-red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání