Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 15. – 23. srpna

Publikuje: David Bárta — 14. 08. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 15. – 23. srpna

Vliv zvlněného frontálního rozhraní oddělující teplý vzduch na jihovýchodě od chladnějšího na severozápadě bude v průběhu týdne postupně slábnout.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že o víkendu bude přes naše území postupovat k východu mělká brázda nižšího tlaku vzduchu. V dalších dnech se bude z jihozápadní Evropy přesouvat k severovýchodu tlaková výše.

Předpověď na úterý:

Jasno až polojasno. Na západě a severozápadě Čech v noci až oblačno a ojediněle, později přes den v západní polovině Čech místy přeháňky nebo bouřky, i silné. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C, v údolích až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C, v 1000 m na horách kolem 24 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s. V noci na Českomoravské vrchovině a na severu, přes den na většině území mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s. V západní polovině Čech po celé období slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na středu:

Oblačno až polojasno, místy i skoro jasno. Ojediněle, během dne zejména v Čechách místy přeháňky nebo bouřky, i silné. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na čtvrtek:

Oblačno až polojasno, místy i skoro jasno. Ojediněle, v severovýchodní polovině území odpoledne a večer místy přeháňky nebo bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr do 4 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na pátek:

Oblačno až polojasno, ojediněle, na horách odpoledne a večer místy přeháňky nebo bouřky. Večer ubývání srážek a oblačnosti. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr do 3 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na sobotu:

Jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 30 až 34 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr do 4 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 9. – 16. srpna

Nikola Macáková — 08. 08. 2023
Ve středu přejde přes ČR od západu studená fronta. Za ní se do střední Evropy začne od západu zvolna rozšiřovat oblast ...

Vyhlídka počasí od neděle do úterý:

Jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 19 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 32 °C,“ doplnil závěrem ČHMÚ.

Použité zdroje: ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Hanzlík
-red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu