Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 20. – 27. listopadu

Publikuje: Nikola Macáková — 20. 11. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 20. – 27. listopadu

Zpočátku bude počasí u nás ovlivňovat tlaková níže, která bude postupovat ze Severního moře nad Polsko.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že v úterý do České republiky pronikne studený vzduch od severu. Ve středu se do střední Evropy přechodně rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu a od čtvrtka budou přes naše území v čerstvém severozápadním proudění kolem tlakové níže nad Skandinávií přecházet frontální systémy.

Předpověď na pondělí:

Zataženo až oblačno, v noci a ráno na většině území občasný déšť nebo přeháňky, postupně srážky místy, hlavně na západě, severu a severovýchodě území. Nejnižší noční teploty v Čechách 9 až 5 °C. Na severovýchodě Čech, na Moravě a ve Slezsku 5 až 1 °C a během noci oteplování. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C. Čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 8 m/s, v Čechách místy s nárazy kolem 15 m/s. Večer bude vítr slábnout.

Předpověď na úterý:

Zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, nad 1000 m, později večer od severu postupně nad 400 m srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Slabý západní nebo severozápadní vítr se bude měnit na mírný severní 2 až 6 m/s.

Předpověď na středu:

Zpočátku zataženo až oblačno, ojediněle sněhové přeháňky. Během dne od severu místy polojasno nebo skoro jasno. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, na severu a severovýchodě až -5 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Mírný severní vítr 3 až 7 m/s, večer zeslábne a bude se měnit na jihozápadní.

Předpověď na čtvrtek:

V noci a ráno většinou polojasno. Během dne od severozápadu zataženo, ojediněle, na horách místy déšť, zpočátku i mrznoucí. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, v Čechách a ve Slezsku ojediněle až 8 °C. Mírný, postupně čerstvý jihozápadní až západní vítr 4 až 8 m/s s nárazy kolem 15 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 13. – 20. listopadu

David Bárta — 13. 11. 2023
V západním proudění budou přecházet přes střední Evropu frontální systémy střídané výběžky vyššího tlaku vzduchu.

Předpověď na pátek:

Oblačno až zataženo. Od severu na většině území déšť nebo přeháňky, od vyšších poloh postupně srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C. Čerstvý západní až severozápadní vítr 4 až 8 m/s, s nárazy kolem 15 m/s.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí:

Oblačno až zataženo. Na většině území déšť nebo přeháňky. Od středních poloh srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 8 °C,“ dodal závěrem ČHMÚ.

Použité zdroje:  ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Sýkorová,
-nm, -red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu