Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 13. – 20. října

Publikuje: David Bárta — 13. 10. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 13. – 20. října

V pátek přejde přes naše území teplá fronta od jihozápadu. V sobotu bude přes střední Evropu postupovat studená fronta od severozápadu.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že za studenou frontou od severozápadu k nám bude proudit studený vzduch nejprve od severozápadu, postupně při přesunu tlaková výše z Britských ostrovů nad Skandinávií, od severovýchodu.

Předpověď na pátek:

Oblačno až zataženo, v noci a ráno místy až polojasno a ojediněle mlhy. Zejména v severní polovině území ojediněle slabý déšť nebo mrholení. Odpoledne a večer od jihozápadu ubývání oblačnosti na polojasno až jasno. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, při zmenšené oblačnosti až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, na severu a severovýchodě kolem 20 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C, na Šumavě až 18 °C. Slabý, postupně mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na sobotu:

Polojasno až jasno, na Moravě místy mlhy nebo nízká oblačnost. Od severozápadu přibývání oblačnosti s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i bouřky. Na Moravě a ve Slezsku srážky až večer. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, při slabším větru až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 17 až 22 °C, na jihovýchodě až 25 °C. Mírný jižní až jihozápadní, později severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na neděli:

Proměnlivá oblačnost, místy přeháňky, i krupkové, nad 800 m sněhové. Na východě zpočátku zataženo a místy déšť. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C na jihovýchodě a východě kolem 8 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, na jižní Moravě až 15 °C. Mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Předpověď na pondělí:

Polojasno až jasno, na severu a severovýchodě při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky, nad 600 m i sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na úterý:

Polojasno až oblačno. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Mírný východní vítr 2 až 5 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 6. – 13. října

David Bárta — 06. 10. 2023
V pátek a v sobotu bude od jihozápadu do střední Evropy zasahovat tlaková výše. Sever našeho území bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní.

Vyhlídka počasí od středy do pátku:

Polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky, na horách sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 13 °C,“ dodává ČHMÚ.

Použité zdroje:  ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Šimandl
-red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu