Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 12. – 19. září

Publikuje: David Bárta — 12. 09. 2023
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 12. – 19. září

Zpočátku se bude nad střední Evropou udržovat nevýrazné tlakové pole. Ve středu přejde přes naše území k východu studená fronta.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že v dalších dnech se bude přes střední nad severovýchodní Evropu přesouvat oblast vysokého tlaku vzduchu, jejíž vliv na počasí u nás postupně zeslábne. V závěru období začne do střední Evropy od západu pozvolna postupovat brázda nižšího tlaku vzduchu.

Předpověď na úterý:

Většinou polojasno, v noci až jasno. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, v údolích kolem 11 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C, v 1000 m na horách kolem 22 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.

Předpověď na středu:

Převážně oblačno, na východě zpočátku až polojasno. Od západu postupně zataženo až oblačno a na většině území déšť nebo přeháňky, místy bouřky. Večer od severozápadu ustávání srážek. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 26 °C, na východě a jihovýchodě až 29 °C. Slabý, postupně mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na čtvrtek:

Oblačno až polojasno, zpočátku zejména v jihovýchodní polovině území až zataženo a místy déšť. Během dne ustávání srážek a od severozápadu ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, na západě a severu Čech při zmenšené oblačnosti kolem 11 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s, bude odpoledne a večer od západu slábnout.

Předpověď na pátek:

Jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, na jihovýchodě místy kolem 12 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Slabý proměnlivý, během dne mírný východní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na sobotu:

Převážně polojasno a při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 26 °C. Slabý proměnlivý, přes den mírný východní až severovýchodní 2 až 5 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 5. – 12. září

David Bárta — 05. 09. 2023
Počasí u nás bude ovlivňovat rozsáhlá oblast vysokého tlaku vzduchu nad střední a postupně východní a severovýchodní Evropou.

Vyhlídka počasí od neděle do úterý:

Většinou polojasno a ojediněle přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. V závěru období přibývání oblačnosti a místy přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 15 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 25 °C, v neděli místy až 27 °C,“ doplnil závěrem ČHMÚ.

Použité zdroje: ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Sýkorová,
-red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu