Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 11. – 18. května

Publikuje: Nikola Macáková — 11. 05. 2024
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 11. – 18. května

Počasí u nás bude ovlivňovat tlaková výše se středem nad Severním a postupně nad Pobaltím.

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku aktuálně přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že na počátku týdne se začne od západu do střední Evropy rozšiřovat brázda nižšího tlaku vzduchu a bude ovlivňovat počasí u nás po zbytek týdne.

Předpověď na sobotu:

Oblačno, přechodně až zataženo. V noci a ráno kromě severu území polojasno až skoro jasno. Ojediněle, na severu a severovýchodě odpoledne místy přeháňky. Večer ubývání srážek a místy i oblačnosti, zejména v Čechách. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, v údolích až 3 °C a ojediněle přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C, v 1000 m na horách kolem 14 °C. Slabý proměnlivý, na Moravě a ve Slezsku severovýchodní vítr do 4 m/s.

Aktuálně z regionů – Nejsilnější polární záře od roku 2003

Předpověď na neděli:

Oblačno až polojasno, ojediněle, během dne v Čechách místy přeháňky, na horách ojediněle možnost i bouřky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Slabý proměnlivý, během dne mírný východní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na pondělí:

Jasno až polojasno, odpoledne a večer postupně na jihozápadě až oblačno a místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, na severovýchodě až 3 °C a ojediněle přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C. Slabý, během dne kromě východu mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Předpověď na úterý:

Jasno až polojasno, v Čechách až oblačno a na západě později ojediněle přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na severovýchodě vítr jen slabý do 4 m/s.

Předpověď na středu:

Jasno až polojasno, od západu přibývání oblačnosti a postupně místy přeháňky, zejména v Čechách, ojediněle i bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, na severovýchodě až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 19 až 23 °C, na západě kolem 17 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s (55 km/h), na západě a severovýchodě vítr jen mírný 2 až 5 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 4. – 11. května

David Bárta — 04. 05. 2024
Zpočátku počasí u nás bude pod vlivem nevýrazného tlakového pole, postupně ze západní do střední Evropy a dále k východu ...

Vyhlídka počasí od čtvrtka do soboty:

Zataženo až oblačno, na většině území déšť nebo přeháňky, místy i bouřky. V závěru období ustávání srážek a přechodně i polojasno. Nejnižší noční teploty 14 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 21 °C,“ doplnil závěrem ČHMÚ.

Použité zdroje:  ČHMÚ, KOMO-PRAHA / Tomáš
-db, –red.)

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu