Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 10. – 17. prosince

Publikuje: Nikola Macáková — 10. 12. 2022
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 10. – 17. prosince

Nad střední Evropou se bude aktuálně udržovat výrazné frontální rozhraní. Napadnout může i přes půl metru sněhu.

Týdenní předpověď počasí přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že výrazným frontálním rozhraním budou též spojené tlakové níže, které budou postupovat z jihozápadní a jižní Evropy, přes střední Evropu a Balkán dále k severovýchodu. Po jejich zadní straně k nám bude proudit chladný, postupně studený vzduch od severozápadu.

V úterý se k nám přechodně rozšíří oblast vyššího tlaku vzduchu. Ve středu bude ze západní Evropy postupovat přes Alpy a dále k východu tlaková níže, která ovlivní i počasí u nás. V dalších dnech se k nám ve studeném vzduchu opět rozšíří výběžek vyššího tlaku vzduchu,“ uvedl dnes ČHMÚ.

Varování meteorologů…

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek 9. prosince varoval před vydatným sněžením a nebezpečím tvorby sněhových jazyků a závějí. Do pondělí může na východě republiky napadnout i více než půl metru sněhu.

Předpověď na sobotu:

V noci převážně zataženo, ojediněle slabé sněžení. Na Moravě déšť nebo déšť se sněhem, nad 400 m, na východě území nad 700 m většinou sněžení. Na severovýchodě území déšť se sněhem nebo sněžení i v nížinách. Přes den převážně zataženo, ojediněle slabé sněžení. Večer v jižní polovině území sněžení četnější. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, v 1000 m na horách kolem -2 °C, na horách na SZ a S Čech kolem -4 °C. Slabý, na východní Moravě mírný severní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

V noci na severovýchodě místy nový mokrý sníh 5 až 10 cm.

Předpověď na neděli:

Převážně zataženo, od jihu na většině území se sněžením, na východě místy i trvalejším a vydatnějším. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +1 °C. Mírný severní, postupně severozápadní vítr 2 až 6 m/s, na Moravě a ve Slezsku místy čerstvý 4 až 8 m/s s nárazy kolem 15 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Nová sněhová pokrývka 0 až 15 cm, v Jeseníkách a Beskydech až 30 cm a místy tvorba sněhových jazyků a závějí.

Předpověď na pondělí:

Převážně zataženo, na většině území s občasným sněžením nebo sněhovými přeháňkami, na horách severu a severovýchodě sněžení trvalejší a vydatnější. Večer od jihozápadu částečné ubývání srážek a oblačnosti. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C. Nejvyšší denní teploty -5 až -1 °C. Mírný severozápadní, postupně západní vítr 3 až 7 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Nová sněhová pokrývka 0 až 10 cm, na návětří hor na severu a severovýchodě 5 až 25 cm. Místy se budou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje.

Předpověď na úterý:

Většinou polojasno, v severovýchodní polovině území zpočátku oblačno až zataženo a zejména na horách místy sněžení. Večer od jihozápadu přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty -8 až -12 °C, při velké oblačnosti kolem -5 °C. Nejvyšší denní teploty -5 až -1 °C. Mírný západní vítr 2 až 6 m/s, postupně slabý proměnlivý do 4 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Zpočátku se mohou místy tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje

Předpověď na středu:

Oblačno až zataženo, místy přechodně i polojasno. Ojediněle, odpoledne a večer místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty -6 až -11 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -15 °C. Nejvyšší denní teploty -6 až -2 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 5. – 13. prosince

Nikola Macáková — 04. 12. 2022
Přes ČR bude postupovat k severovýchodu tlaková níže a bude se postupně vyplňovat. V jejím týlu k nám začne proudit chladný vzduch ...

Vyhlídka počasí od čtvrtka do soboty:

Polojasno až oblačno. „Ojediněle, přes den místy slabé sněžení nebo sněhové přeháňky, zejména na horách. Nejnižší noční teploty -6 až -11 °C, při sněhové pokrývce a slabém větru kolem -15 °C. Nejvyšší denní teploty -6 až -2 °C,“ dodal ČHMÚ.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu