Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 5. – 13. prosince

Publikuje: Nikola Macáková — 04. 12. 2022
Zdroj: ČHMÚ
Úvodní stránka » Počasí » Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 5. – 13. prosince

Přes ČR bude postupovat k severovýchodu tlaková níže a bude se postupně vyplňovat. V jejím týlu k nám začne proudit chladný vzduch od západu.

Týdenní předpověď počasí přinesl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) s tím, že ve středu a ve čtvrtek bude střední Evropa pod vlivem brázdy nízkého tlaku vzduchu od severu. V dalších dnech bude počasí u nás ovlivňovat rozsáhlá brázda nízkého tlaku vzduchu nad severní Evropou.

Předpověď na pondělí:

Převážně zataženo, místy slabý déšť nebo mrholení. Zpočátku místy mlhy, zejména v jihozápadní polovině Čech a na Českomoravské vrchovině. Později odpoledne a večer od jihozápadu na většině území déšť, v západní polovině území postupně nad 600 m déšť se sněhem nebo sněžení. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, na jihozápadě a severovýchodě až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, v 1000 m na horách kolem 3 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s, na jihu Moravy a na Českomoravské vrchovině zpočátku místy s nárazy kolem 15 m/s, bude postupně slábnout a měnit se na jihozápadní.

Předpověď na úterý:

Převážně zataženo a na většině území déšť nebo déšť se sněhem, nad 400 m sněžení. Během dne slábnutí srážek. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný západní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na středu:

Většinou oblačno, místy sněhové přeháňky, pod 300 m smíšené nebo dešťové. Během dne slábnutí srážek a večer místy ubývání oblačnosti. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.

KOMENTÁŘ METEOROLOGA:

Ojediněle tvorba náledí nebo zmrazků.

Předpověď na čtvrtek:

Oblačno až zataženo a ojediněle sněhové přeháňky, pod 400 m, na východě postupně pod 800 m smíšené nebo dešťové. Zpočátku přechodně polojasno a ojediněle mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Slabý jihozápadní až jižní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na pátek:

Zataženo až oblačno. Místy občasný déšť, zpočátku ojediněle i mrznoucí. V Čechách v polohách nad 1000 m déšť se sněhem nebo sněžení. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, v západní polovině Čech až -5 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, na Moravě a ve Slezsku 3 až 7 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

DŘÍVE JSME PSALI:

Týdenní předpověď počasí pro Českou republiku od: 27. listopadu – 4. prosince

Nikola Macáková — 26. 11. 2022
Tlaková výše se bude přesouvat k severovýchodu a počasí ve střední Evropě bude od západu ovlivňovat brázda nižšího tlaku vzduchu.

Vyhlídka počasí od soboty do pondělí:

Zataženo až oblačno a místy občasné sněžení nebo sněhové přeháňky. „Zpočátku v nížinách srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, postupně -4 až -8 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, postupně -3 až +1 °C,“ dodal závěrem ČHMÚ.

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu