Směle za zdravím: sexuální polohy, které vám pomohou spálit kalorie!

Publikuje: Nikola Macáková — 21. 08. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Magazíny » Směle za zdravím: sexuální polohy, které vám pomohou spálit kalorie!

Kdo by řekl, že když se vydáte na cestu zlepšení svého fyzického stavu, může vám partnerství nabídnout více, než si možná myslíte?

Sex je nejen příjemným způsobem, jak se propojit s partnerem, ale může také hrát roli ve vašem zdraví a kondici. Studie naznačují, že různé sexuální polohy mohou spálit kalorie a posilovat svaly těla. Jedním z nejzábavnějších a neortodoxních způsobů, jak se dostat do formy, může být právě sex. A co třeba zkusit polohy „most“ či „trakař“?

Cvičení by mělo přinášet především radost a tu vám postelové hrátky bezesporu zaručí. Pokud si ovšem chcete vylepšit kondičku, zapomeňte na klasickou pozici misionáře a pusťte se do pokročilejších lekcí kámasútry,“ píše k tématu magazín prozeny.cz, který se tématu rovněž věnoval.

Výhody fyzické aktivity v ložnici:

Není tajemstvím, že pravidelná fyzická aktivita má mnoho zdravotních výhod. Překvapivě patří sem také sexuální aktivita. Při některých sexuálních polohách se zapojují různé svalové skupiny, což může posílit tělo a zlepšit vaši kondici. Kromě toho sex uvolňuje endorfiny, což má pozitivní vliv na vaši náladu a celkový pocit štěstí.

Most – most přes kalorie:

Jednou z poloh, která může znamenat více než jen radostný zážitek, je poloha „most“. „Lehněte si na zem a prohněte se do mostu. Stabilitu udržujte pomocí napnutých rukou a nohou, klečící partner vás může držet za boky. Procvičíte tak každičký sval v těle. Jednodušší variantou je poloviční most: ruce nechte položené podél těla, pánev však mějte stále zvednutou,“ uvádí k této poloze web prozeny.cz.

DŘÍVE JSME PSALI:

Sex po čtyřicítce: je to lepší než kdy dřív!

Nikola Macáková — 14. 07. 2023
Sex po čtyřicítce je často považován za něco, co je zapomenuto. To však není pravda.

Trakař – zdokonalení a odvaha v intimitě

Pokud jste již prozkoumali několik sexuálních poloh a cítíte, že je čas posunout hranice a objevit nové dimenze intimity, poloha „Trakař“ by mohla být tím, co hledáte. Tato pozice nejenže vyžaduje fyzickou odvahu, ale také silnou komunikaci a spolupráci mezi partnery.

Poloha „Trakař“ je pro některé páry dalším krokem směrem k experimentování ve společném loži. Jak na to? Jeden partner leží na zádech s dlaněmi či lokty pevně opřenými o zem. Druhý partner přistupuje zezadu a postupně vstupuje. Následně se první partner přikrčí a nadzdvihne jednu nohu, kterou partner položí na své rameno. Stejný pohyb se opakuje s druhou nohou. Tato pozice může být náročnější na rovnováhu, takže je důležité ji provádět s opatrností.

Poloha „Trakař“ není jen zábavnou sexuální polohou, ale také formou fyzického cvičení. Při této poloze musíte udržovat rovnováhu a posilovat svaly, zejména břišní, ruce a nohy. Nadvládnout tuto pozici znamená využívat celé tělo. Není to jen o pohybu, ale také o správné koordinaci a kontrole nad vlastním tělem.

Pokud jste odvážní a hledáte ještě větší výzvu, můžete zkusit variantu nazývanou „jedoucí trakař“. Tato verze zahrnuje to, že žena začne pohybovat rukama, jako by chodila. To je ještě náročnější na koordinaci a sílu. Pohybující se trakař může posílit ruce, břicho a nohy ještě více.

Poloha „Trakař“ je také ideální pro páry s rozdílnou výškou. Díky poloze může partner, který je fyzicky vyšší, mít větší kontrolu nad hloubkou a tempem pronikání, zatímco partner s nižší postavou může dosáhnout výhodné polohy pro maximální potěšení.

Stejně jako u všech experimentů v intimním životě, komunikace je zásadní. Předtím, než se rozhodnete pro tuto polohu, mějte otevřenou a upřímnou konverzaci s partnerem. Diskutujte o svých pohodlných hranicích a o tom, jak byste se cítili v této pozici. Bezpečnost a pohoda obou partnerů jsou prioritou.

Poloha „Trakař“ je pro mnoho párů cestou k objevování nových úrovní intimity a fyzického propojení. Je to o spolupráci, síle a inovaci. Pokud se rozhodnete tuto polohu vyzkoušet, pamatujte, že nejde jen o pohyb těla, ale také o prohloubení emocionálního propojení mezi vámi a vaším partnerem.

Na koníčka: když žena přebírá kontrolu

Mezi sexuálními polohami existuje nespočet variací, každá nabízí něco trochu jiného. Jednou z nejoblíbenějších a zároveň vzrušujících variant je poloha nazývaná „na koníčka“. Tato poloha umožňuje ženě převzít iniciativu a kontrolu, což může být pro oba partnery nesmírně stimulující.

Poloha „na koníčka“ přináší intenzivní spojení a interakci mezi partnery. Při této poloze si žena sedá na partnera obkročmo, což jí dává absolutní kontrolu nad pohybem. Tím, že se stává aktivním partnerem, může určovat tempo, hloubku a úhel pronikání. To může vést k intenzivním fyzickým a emocionálním zážitkům.

Jedním z nečekaných benefitů této polohy je posílení různých svalových skupin. Při tomto pohybu se zejména posilují vnitřní strany stehen a hýždě, protože jsou zapojeny do udržování a řízení pohybu. Pokud žena lehce předkloní své tělo, může také zapojit spodní břišní svaly, což zvyšuje tělesnou aktivitu během aktu.

Někteří partneři si libují v experimentování a vyzkoušení nových věcí. Pokud hledáte způsob, jak oživit svou sexuální rutinu, může být zvrat v poloze „na koníčka“ tím pravým krokem. Otočit se o 180 stupňů může znamenat, že žena nabídne partnerovi výhled na svůj zadeček. Tato změna perspektivy může být nejen fyzicky vzrušující, ale také mentálně stimulující.

Jako v každé sexuální aktivitě, i zde je komunikace mezi partnery klíčová.

Znovu a znovu by mělo být zdůrazněno, že komfort a pohodlí obou partnerů jsou prioritou. Každý člověk je jiný a co může být vzrušující pro jednoho, nemusí platit pro druhého.

Poloha „na koníčka“ může být pro mnoho párů zábavnou a odvážnou cestou ke zvýšení intenzity intimity. Tato pozice nejen umožňuje partnerovi nádherný pohled, ale také zvyšuje úroveň komunikace a propojení mezi partnery. Nezáleží na tom, zda se jedná o novinku nebo oblíbený způsob, jak se spojit, důležité je, že je to pro oba partnery uspokojující a příjemné zážitky.

Poloha Double Trouble

Na poslední příčku v naší dnešní „hitparádě“ zajímavých sexuálních poloh, při kterých se zcela jistě hubne bychom rádi zařadili všechny tzv. krkolomné pozice. Krkolomné pozice, jako je například poloha s názvem „Double Trouble“ mohou někomu vyhovovat a druzí je zatracují. Dokonce se objevují i názory, že tyto krkolomné pozice mohou být v některých případech i zdravotně nebezpečné. Ovšem faktem je, že i když se jedná o velmi krkolomnou pozici, i u ní jdou kila a spálené kalorie dolů!

Zábava s výhodami:

Samozřejmě, že hlavním cílem sexu by nemělo být pouze spalování kalorií. Přesto je faktem, že aktivita v ložnici může přinést i fyzické a psychické výhody. Při zkoušení nových poloh si dejte pozor na své zdraví a komfort, a samozřejmě na to, aby byl váš partner souhlasící a pohodlný. Je to vždy o vzájemném respektu a komunikaci.

Když přemýšlíme o spojení fyzické aktivity a intimity, nemusí být sexuální polohy první věc, která nám přijde na mysl. Přesto, jak ukazují výzkumy a zkušenosti mnoha párů, tyto polohy mohou být zábavným a inovativním způsobem, jak zlepšit své zdraví. Místo monotónního opakování cvičební rutiny můžete objevit nový svět zábavy a tělesné aktivity, která zároveň napomáhá k většímu fyzickému blahu.

Experimentování s různými sexuálními polohami může přinést nový rozměr do vašeho partnerského života. Není to jen o tom, jak spálit kalorie a posílit svaly, ale i o vytvoření silnějšího spojení s vaším partnerem. Komunikace, respekt a vzájemná důvěra jsou klíčové, pokud se rozhodnete prozkoumávat nové možnosti.

Je však důležité zdůraznit, že výběr sexuálních poloh by měl vždy respektovat pohodlí a zdraví obou partnerů. Každý jedinec je jiný, a tak co může být pohodlné pro jednoho, nemusí platit pro druhého. Vždy se ujistěte, že se oba cítíte pohodlně a v bezpečí.

DŘÍVE JSME PSALI:

Sexuální život Češek ve vztahu: 40 % se někdy nudí, 9 z 10 věří na spokojenost v monogamii

David Bárta — 03. 08. 2023
Vášeň doprovázející nový vztah většinou časem opadne a mezi partnery se může začít vkrádat všednost.

A tak může být sexuální aktivita nejen zábavným a uspokojujícím způsobem, jak prožít čas se svým partnerem, ale také překvapivým spojencem ve vašem úsilí o zlepšení fyzické kondice. Při všem tomto si však pamatujte, že sex by měl být především o radosti, spojení a vzájemném respektu.

Rovněž si můžete uvědomit, že nejen sportovní hala, ale i váš vlastní pokoj může být místem, kde se budují zdraví a kondice. Když se spojí zábava a zdraví, můžete získat dvojí radost ze svého partnerského života.

Použité zdroje: prozeny.cz, bananek.cz, redakční informace a zdroje,
(redakční text) *

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu