Sex po čtyřicítce: je to lepší než kdy dřív!

Publikuje: Nikola Macáková — 14. 07. 2023
Zdroj: (redakční text)
Úvodní stránka » Magazíny » Sex po čtyřicítce: je to lepší než kdy dřív!

Sex po čtyřicítce je často považován za něco, co je zapomenuto. To však není pravda.

Tématu se dnes věnovala redakce našeho magazínu s tím, že samotný sex po čtyřicítce může být stejně skvělý, ne-li lepší než sex v mládí. Mnoho lidí si myslí, že s přibývajícím věkem klesá sexuální apetit a touha po sexu. Není to pravda!

Lidské sexuální chování zahrnuje projevy sexuality, při kterých se obvykle uplatňuje a stupňuje pohlavní vzrušení. Jde tedy v první řadě o pohlavní styk včetně jeho předehry a dohry, o sex bez penetrace a o masturbaci. Studiem lidského sexuálního či pohlavního chování se zabývá sexuologie,“ uvádí internetová encyklopedie Wikipedia.

„Sexuální chování u člověka je vymezeno kategoriemi pohlaví, sexuální identifikace a sexuální orientace. V souvislosti s variantami sexuální orientace se hovoří o heterosexuálním chování, homosexuálním chování, případně bisexuálním chování. Sexuální chování nemusí být vždy v souladu se sexuální orientací a identifikací (např. heterosexuální muž identifikující se jako heterosexuální muž může v praxi projevovat i homosexuální chování, třeba jako náhražkové sexuální chování při nemožnosti kontaktu s přirozeným sexuálním objektem, typicky ve věznicích, církevních řádech, armádě),“ píše se na Wikipedii.

Absence či omezení sexuálního chování, zejména soulože, se obvykle označuje jako sexuální abstinence.

Zde je několik důvodů, proč je sex po čtyřicítce skvělý:

 • Máte více zkušeností.
 • Jak stárnete, získáváte více zkušeností se sexem.
 • Víte, co se vám líbí a co ne, a jste schopni lépe komunikovat se svým partnerem o svých potřebách.
 • Jste sebevědomější.
 • Ve čtyřiceti letech jste pravděpodobně sebevědomější než v mládí.
 • Nemusíte se bát ukázat své tělo a jste schopni lépe přijímat své vlastní tělo.

Máte více času. Když jste mladí, máte často plné ruce práce s prací, školou a péčí o děti. Ve čtyřiceti letech máte více času na sebe a na svého partnera. Můžete si sex naplánovat a věnovat mu dostatek času.

Ve čtyřiceti letech jste pravděpodobně zdravější (především duchem) než v mládí. Můžete mít sex častěji a intenzivněji, a to především díky tomu, že máte například trvalý vztah se svým partnerem či partnerkou a nebo máte třeba i vlastní zázemí, což mladým teenagerům mnohdy chybí. Pokud jste ve čtyřiceti letech a myslíte si, že sex je něco, co je zapomenuto, mýlíte se. Sex po čtyřicítce může být stejně skvělý, ne-li lepší než sex v mládí. Využijte své zkušenosti, sebevědomí a zdraví a užívejte si sexu naplno.

Normy pro sexuální chování se mění v průběhu historie, pod vlivem kultury či politického uspořádání společnosti. Vytvářejí se normy mravní i právní. Statisticky lze za normální považovat chování s největším výskytem. Z biologického hlediska se za normální může považovat takové sexuální chování, kterým bude dosažen biologický účel – reprodukce. Kulturní normou je takové chování, které je v dané společnosti a době obvyklé a společensky akceptované. Každý člověk pak má svoji vlastní subjektivní normu (co považuje za normální) či normu ideální (představu o optimálním stavu).

Sexualita je důležitou potřebou člověka a prožívají ji ženy i muži nezávisle na věku či případném postižení. Má velký význam v rozvoji osobnosti člověka.[1] Pokud nejsou sexuální a erotické potřeby jedince uspokojeny v rámci standardního sexuálního vztahu (nejtradičněji manželství), může tento jedinec za účelem jejich uspokojení vyhledávat například pornografické materiály, uspokojovat sama sebe či vyhledávat sex za úplatu (prostituce), který je ale tradičně vnímán jako morálně pokleslý a v mnoha zemích trestán jako trestný čin kuplířství. V některých zemích je jako morálně přijatelný vnímán sex za úplatu tehdy, je-li poskytován osobám, které nemají možnost sami tuto potřebu aktivně uspokojit (sexuální asistence, např. zdravotně postižení lidé, staří lidé, apod.),“ dodává k tématu internetová encyklopedie.

Zde je několik tipů pro lepší sex po čtyřicítce:

 1. Komunikujte s partnerem o svých sexuálních potřebách a touhách. Řekněte mu, co se vám líbí a co ne, a zeptejte se ho na jeho preferenci.
 2. Vyzkoušejte nové věci. Neváhejte vyzkoušet nové pozice, hračky nebo praktiky.
 3. Buďte kreativní. Přidejte do sexu trochu vzrušení tím, že ho budete dělat na neobvyklých místech nebo v neobvyklých časech.
 4. Buďte spontánní. Nečekejte, až budete mít čas a klid. Zkuste si sex užít, když vás to napadne.
 5. Buďte sami sebou. Nebojte se být sami sebou a vyjádřit své sexuální touhy.
 6. Buďte otevření novým zkušenostem. Neváhejte vyzkoušet nové věci, i když se vám zpočátku mohou zdát nepříjemné.
 7. Buďte trpěliví. Není třeba, abyste se hned zlepšili. Buďte trpěliví sami se sebou i se svým partnerem a s časem se zlepšíte.
 8. Buďte si jisti sami sebou. Věřte si a svému tělu a sex si užijete mnohem více.
 9. Masáž. Smyslný dotek je jednou z nejvíce uvolňujících a nejvíce sexy věcí, které můžete pro svého partnera udělat.
 10. Řekněte svému partnerovi, o čem tajně sníte.
 11. Změňte ověřené a zaběhnuté polohy.
 12. Vyzkoušejte naplácání.
 13. Nezbedné jsou či mohou být i erotické hry.
 14. Šeptejte mu nebo jí do ucha špinavosti.

Pokud budete dodržovat tyto tipy nebo alespoň některé z nich, můžete si ve vztahu okořenit sex a udělat ho mnohem zajímavějším a vzrušujícím. I když jste v každodenním shonu a už to není jako dříve, měli by jste si na sebe najít čas a udělat si příjemný a pohodový večer se svým partnerem, bez ohledu na to, co vše ještě musíte udělat, zařídit a nebo jste zapomněli udělat!

Použité zdroje: Wikipedie (Lidské sexuální chování),
(redakční text)*

Aktuální témata:
Načítám témata...
logo UE

O nás

Internetový on-line magazín UdalostiExtra.cz je v zaměřen na témata, která vás zajímají. Publikujeme články o zajímavých osobnostech, celebritách, články z kultury, nechybí ani záhady či tajemno nebo zdraví a medicína. Zároveň pravidelně zveřejňujeme články o počasí. Aktuálně připravujeme i další zajímavé rubriky a témata o která rozšíříme do budoucna náš internetový magazín. UdálostiExtra.cz jsou partnerským projektem internetového zdravotnického magazínu ZdravíŽivot.cz.

Rychlý kontakt: redakce@udalostiextra.cz

Sledujte nás

Vyhledávání
Zavřít reklamu